13 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?
08 września 2020

13 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?

• Od 16 do 22 listopada br. trwać będzie 13 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Tym razem pod hasłem „Nowa normalność”.
• Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy zaplanowali kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój, przedsiębiorczość i aktywną postawę wobec życia. Partnerem ŚTP jest Konfederacja Lewiatan.

 

 

W 2020 roku – niezwykle trudnym dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim” – o temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość.

– Jako główny cel działalności Fundacji postrzegamy promowanie aktywnej postawy wobec życia, a to zawsze jest uzależnione od okoliczności, dlatego zależy nam, aby reagować na zmieniającą się rzeczywistość. W tym roku zmiany były tak duże i gwałtowne, że wybór tematu wydawał nam się oczywisty – tłumaczy Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego organizatorzy chcą zaprosić do dyskusji o tym jak sprawdzają się różne metody organizacji pracy zdalnej, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcą spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest obecny w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W trakcie tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. – Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad 1,5 tys. bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówi Agata Kochalska-Leś, wiceprezes zarządu Fundacji.

-Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – większość wydarzeń, zamiast na żywo, odbędzie się w online. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania – dodaje Dominika Nakielska, wiceprezes zarządu Fundacji.

Na stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl ) ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję.
___________________________________________________________________________
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2019 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1554 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 120 tys. uczestników.
Kontakt: kontakt@tydzienprzedsiebiorczosci.pl | Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl
Fb:facebook.com/GEW.Poland|Twitter:twitter.com/GEWPoland|
Linkedin: /ttps://www.linkedin.com/company/gewpoland

Konfederacja Lewiatan