
Eksperci Lewiatana
Lista ekspertów Lewiatana

Od czerwca 2019 roku pełni funkcję prezydenta Konfederacji Lewiatan, a w latach 2006-2019 był wiceprezydentem organizacji. Wiceprzewodniczący, Członek Prezydium Rady Dialogu Społecznego.
Ukończył Politechnikę Poznańską. Specjalizował się w logistyce i systemach wspomagania decyzji. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania systemami przemysłowymi w Ecole Centrale Paris (Francja).
Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Cetelem (grupa Paribas) – najpierw we Francji, a następnie w Polsce. Od października 2001 roku pracował jako Członek Zarządu, a od 2005 roku jako Prezes Zarządu Lukas Bank (grupa Credit Agricole).
Od lat związany z Grupą Orange, do której dołączył w 2006 roku: w latach 2006-2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a 19 września 2013 roku objął stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Orange Polska.
Od stycznia 2016 do lutego 2018 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Work Service S.A. Zasiada w radzie nadzorczej AXA Polska S.A. Od 2010 do 2017 roku był Prezesem Francuskiej Izby Gospodarczej w Polsce (CCIFP). Jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States oraz Członkiem Zarządu Fundacji Centrum im. Bronisława Geremka.

Doktor ekonomii. Założycielka i była prezydent Konfederacji Lewiatan. Wiceprezydent BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Była Wiceprzewodnicząca i Członkini Prezydium Rady Dialogu Społecznego, odegrała istotną rolę w dialogu pomiędzy rządem, pracodawcami a związkami zawodowymi. Należy do think-tanku European Council on Foreign Relations. Od 2000 roku przewodniczy Polsko-Japońskiemu Komitetowi Gospodarczemu. W latach 2006-2014 pełniła funkcję prezesa Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Zasiada w radach nadzorczych Orange Polska SA i FCA Poland SA.
Była minister przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991). Kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005).
Zaangażowana w działalność społeczną. Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Działa w Fundacji Sztuki im. Stanisława Witkiewicza wspierającej Teatr Witkacego w Zakopanem. Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym.
Laureatka Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą. W 2014 Newsweek umieścił ją w rankingu 10 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, zaś w 2015 znalazła się na liście „50 Polek, które się liczą” w zestawieniu Gazety Wyborczej.

Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. W ramach BusinessEurope zasiada w Executive Commitee, który odpowiada za strategiczne kierunki działania tej organizacji. Nadzoruje funkcjonowanie biura Lewiatana w Brukseli. Członek Rady Dialogu Społecznego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZUS i były przewodniczący Rady Rynku Pracy. Doktor ekonomii, adiunkt w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada m.in. ekonomię i ekonomikę rynku pracy.
Był Zastępcą Dyrektora Generalnego i Szefem Zespołu Ekspertów Konfederacji Lewiatan (do 05.2018 r.). W latach 2008-2013 pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz. Odpowiadał za realizacje projektów systemowych w obszarze polityki społecznej i zatrudnienia o łącznej wartości 32 mln zł. Podczas pracy w MPiPS był Krajowym Koordynatorem Programu Solidarność Pokoleń – Działania na rzecz Aktywizacji Osób po 50 roku życia, przewodniczącym Rady Społecznej 50+ przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej, członkiem Zespołu ds. makroekonomicznych utworzonego w ramach przygotowań do wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską. Pełnił także funkcję delegata Polski do Komitetu ds. Zatrudnienia, Pracy i Spraw Społecznych OECD (ELSAC) oraz Komitetu ds. Zatrudnienia UE (EMCO). Autor Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2009-2011. Wcześniej adiunkt na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Doradca Prezydent w Konfederacji Lewiatan.
W latach 1999-2018 Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz, autor wielu tekstów i raportów dotyczących gospodarki okresu transformacji, od 1996 roku związany z organizacjami przedsiębiorców i pracodawców – najpierw z Polską Radą Biznesu, a od 1999 roku z Konfederacją Lewiatan.
Współorganizował prace grupy roboczej Konfederacji „Kultura i biznes”, wspierał powstanie Unii Teatrów (związku pracodawców), która jest członkiem Lewiatana.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Odpowiedzialna za ewaluację projektów regulacji oraz strategii i polityk środowiskowych i energetycznych, krajowych oraz europejskich.
Doradca związków branżowych Lewiatana w sektorze energetycznym, chemicznym i wydobywczym.
Obecnie zaangażowana przede wszystkim w projekty dotyczące krajowej polityki energetycznej, w tym OZE i efektywności energetycznej, gazu łupkowego oraz polityki klimatyczno-energetycznej UE po 2020 roku.

Doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, Rad Nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. oraz ENEA S.A. Absolwent Politechniki Warszawskiej.
Inżynier na budowach w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca budowlany.
Współzałożyciel i wiceprezes Business Centre Club 1991-2000. Członek Komisji ds. Reformy prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 1994-1998. Członek Zespołu ds. Odbiurokratyzowania Gospodarki 1998-1999.
Odpowiada za rynek pracy, ubezpieczenia społeczne, budownictwo, infrastrukturę.

prof. UW dr hab. Jacek Męcina – Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, prawnik i polityk społeczny, specjalizuje się w problematyce prawa pracy, stosunków pracy i dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i polityki rynku pracy. Od 2000 roku związany z Konfederacją Lewiatan, jako dyrektor departamentu, następnie doradca Zarządu.
Od 1993 roku wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, profesor nadzwyczajny w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (1997-2000). Był członkiem Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, wiceministrem gospodarki i pracy (2005), Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (2012-2015). Obecnie członek Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Zespołu Prawa Pracy, Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Członek rady programowej dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcji Polityki Społecznej oraz kwartalnika Rynek Pracy.
Autor ponad 100 książek, artykułów i opracowań z zakresu prawa pracy, stosunków pracy, dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i rynku pracy. Ostatnie publikacje: Working Poles and the Crisis of Fordizm (2010), Wpływ dialogu społecznego na kształtowanie stosunków pracy (2011), Rzemieślnicy i Biznesmeni. Studium (2013) Niewykorzystane zasoby. Nowa polityka rynku pracy (2013), Zatrudnienie niepracownicze z perspektywy polityki społecznej i rynku pracy w: System prawa pracy Tom VII (2015).


Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2010 r. zastępca dyrektora departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan. Od 2014 r. jego dyrektor.
Ściśle współpracuje ze Związkiem Pracodawców Prywatnych Mediów oraz przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi, członkami Konfederacji Lewiatan.
Specjalizuje się w zagadnieniach prawa telekomunikacyjnego i mediów.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne.
Doktorantka Szkoły Głównej Handlowej (Kolegium Ekonomiczno – Społeczne).
W 2002 r. rozpoczęła współpracę z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Od 2004 r. odpowiada za ekspertyzę w obszarze funduszy strukturalnych i polityki spójności, od 2007 r. jako dyrektorka departamentu funduszy strukturalnych.
Brała udział w pracach Komitetów Monitorujących funkcjonujących w latach 2004-2006. Od 2006 jest członkinią Komitetu Koordynacyjnego NSRO, Komitetów Monitorujących: PO Innowacyjna Gospodarka oraz PO Kapitał Ludzki. Przewodniczy pracom grupy roboczej ds. adaptacyjności i transferu wiedzy przy KM PO KL, omawia kierunki interwencji EFS na rzecz pracodawców i przedsiębiorców. Reprezentuje przedsiębiorców w grupach ds. przedsiębiorców i EFS powołanych w 2008 r. w ramach Akcji „Proste fundusze” przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Od 2014 r. reprezentuje polskich pracodawców Komitecie Europejskiego Funduszu Społecznego, który funkcjonuje przy Komisji Europejskiej.
Zajmuje się polityką spójności i systemem wsparcia przedsiębiorstw w jej ramach, monitoringiem oraz oceną programów operacyjnych, w szczególności kryteriów wyboru projektów, przygotowuje analizy i opinie dotyczące systemu wdrażania funduszy europejskich.

Dr nauk prawnych, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz University of Warwick (Ph.D.), od 2017 r. ekspertka ds. gospodarki cyfrowej w Konfederacji Lewiatan, doświadczenie zawodowe pozyskała pracując m. in. w Ministerstwie Rozwoju oraz Ministerstwie Cyfryzacji (postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE), pasjonatka nowych technologii, od 2020 r. członkini Rady ds. Cyfryzacji przy KPRM.

Magister prawa, od 2021 r. absolwentka wydziału prawa i administracji Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w kancelarii Zivko Mijatovic & Partners na stanowisku Paralegal (prowadzenie spraw z zakresu prawa własności przemysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych). Pasjonatka prawa nowych technologii oraz prawa własności przemysłowej.

Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów w zakresie Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Słuchacz Studium Przygotowawczego dla Ekspertów i Doradców Podatkowych Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. oraz kursu dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Instytutu Rozwoju Biznesu. Uczestnik wielu konferencji i seminariów podatkowych.
Karierę zawodową rozpoczął w administracji podatkowej w dziale postępowań podatkowych. Od 2012 związany z Konfederacją Lewiatan. Pełni funkcję Sekretarza Rady Podatkowej.
Członek Zespołu ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki. Uczestnik prac legislacyjnych, m. in. przy tzw. III Ustawie Deregulacyjnej. Zaangażowany w prace nad nowelizacjami ustaw o VAT, podatkach dochodowych oraz o podatkach i opłatach lokalnych. Autor wielu komentarzy w prasie specjalistycznej oraz dziennikach.

Doktorant nauk ekonomicznych SGH, prawnik i członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Zajmuje się rynkami finansowymi, prawem korporacyjnym, ekonomiczną analizą prawa, a także makroekonomią i ekonomią rozwoju. Analityk Instytutu Boyma w obszarze gospodarek państw rozwijających się.
Ekspert Konfederacji Lewiatan ds. rynku finansowego i prawa korporacyjnego.

Aplikantka radcowska Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Mariborze. Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa bankowego oraz w sporach dotyczących problematyki kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego.



Absolwentka wydziałów Mechatroniki oraz Zarządzania Politechniki Warszawskiej, a także Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno z podmiotach publicznych, prywatnych oraz jednostkach naukowych, dzięki czemu zna specyfikę każdego z nich.
Wcześniej związana z jedną z największych grup energetycznych w Polsce, stąd zagadnienia sektora energetycznego nie są jej obce.
W wolnych chwilach lubi pośmiać się oglądając improwizowane spektakle w Klubie Komediowym.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za koordynację pracy Rady ds. Zielonej Transformacji KL.

Absolwentka prawa i socjologii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła aplikację radcowską i w 2011 roku uzyskała tytuł radcy prawnego. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe w obszarze energii i klimatu zdobywała w kancelariach prawnych, organizacji pozarządowej oraz w instytucjach publicznych. W latach 2016-2021 pracowała w Zespole Prawnym Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami. W 2017 r. odbyła staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej, w Referacie Ochrony Środowiska. Jest autorką i współautorką kilku artykułów naukowych i opracowań z zakresu prawa ochrony klimatu.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za legislację w obszarze energii, zmian klimatu i gospodarki o obiegu zamkniętym.
Specjalista w dziedzinie ochrony środowiska, public relations i zarządzania wiedzą, z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze prywatnym, publicznym i pozarządowym. Przez ostatnie lata w Polskiej Zielonej Sieci zajmował się komunikacją i rzecznictwem, szczególnie w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej oraz poprawy jakości powietrza. Wcześniej przez 7 lat w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska prowadził biuro prasowe i zajmował się strategią oraz zarządzaniem wiedzą. Współtworzył tam m.in. pierwszy program termomodernizacji domów i wymiany źródeł ciepła dla gospodarstw domowych. Inklinacje komunikacyjne nabył kierując przez 3 lata współpracą z wydawcami prasy w firmie monitorującej media (NEWTON Media). Absolwent jednego z pierwszych roczników Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim oraz Public Relations w Akademii Leona Koźmińskiego.
W Konfederacji Lewiatan koordynuje działanie Rady ds. Czystego Powietrza. Jej rolą jest wzmocnienie głosu biznesu w procesach zarówno legislacyjnych jak i finansowych mających wpływ na zmiany jakości powietrza.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i uzyskał tytuł radcy prawnego.
W latach 2004-2016 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Międzynarodowego Prawa Pracy. Uczestnik prac legislacyjnych na poziomie unijnym (m.in. nad dyrektywą w sprawie czasu pracy, dyrektywą ws. pracowników tymczasowych) oraz krajowym (m.in. zmiany kodeksowych regulacji czasu pracy, umów terminowych).
Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, prowadząc szkolenia i wykłady z zakresu prawa pracy. Autor publikacji z zakresu polskiego i unijnego prawa pracy.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za obszar międzynarodowego i krajowego prawa pracy oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 2012 – 2018 pracowała w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, najpierw w Departamencie Partnerstwa i Dialogu Społecznego, później w Departamencie Funduszy. Brała udział w przygotowaniu planu finansowego Funduszu Pracy oraz w pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Jako współpracownik m.in. Szkoły Głównej Handlowej realizowała projekty badawcze dotyczące funkcjonowania dialogu społecznego w Polsce, rynku pracy i edukacji.
Autorka publikacji z zakresu polityki zatrudnienia, rynku pracy i dialogu społecznego. Specjalizuje się w zagadnieniach rynku pracy i polityki społecznej.

Dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli, Stały Przedstawiciel przy BusinessEurope. Z wykształcenia politolożka i dziennikarka. Doświadczenie w zakresie funkcjonowania UE zdobyła podczas pracy w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej (2008-2009) oraz Parlamencie Europejskim (2009-2014).
Kinga Grafa jest współautorką książki o polskiej arystokracji. Autorka publikacji naukowych dotyczących amerykańskiej polityki zagranicznej, amerykańskich elit oraz dyplomacji kulturalnej.

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, magister ekonomii, Podyplomowego Studium Pedagogicznego w Szkole Głównej Handlowej, studiowała Gender Studies na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2006 r. pracuje w Konfederacji Lewiatan, jest Zastępczynią Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich. Reprezentantka środowiska przedsiębiorców w ciałach i grupach roboczych w latach 2007-2013 oraz 2014-2020 (m.in.: Komitet Monitorujący PO Kapitał Ludzki, Prekomitet PO Wiedza Edukacja Rozwój, Grupa robocza ds. zatrudnienia i integracji społecznej przy KM PO KL, Grupa robocza ds. adaptacyjności i transferu wiedzy przy KM PO KL, Grupa robocza ds. realizacji zasady równych szans kobiet i mężczyzn w PO KL, Komitet Monitorujący PO Pomoc Techniczna).
Specjalizuje się w tematyce wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego. Odpowiada za monitorowanie i opiniowanie systemu wdrażania EFS, w szczególności w zakresie wsparcia przedsiębiorców, finansowania rozwoju zasobów ludzkich.


Roman Rewald posiada wykształcenie prawnicze polskie i amerykańskie, jest adwokatem amerykańskim (Stan Michigan, USA), a w Polsce jest wpisany na listę prawników zagranicznych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Po uzyskaniu uprawnień adwokackich w Stanach Zjednoczonych przez osiem lat praktykował prawo w Detroit. W 1991 roku wrócił do Polski, gdzie doradzał Bankowi Światowemu w zakresie zagadnień prawnych związanych z finansowaniem budownictwa mieszkaniowego w Polsce, a także Ministrowi Finansów w zakresie prywatyzacji systemu bankowego. Współpracę z warszawskim biurem kancelarii Weil, Gotshal & Manges rozpoczął w 1992 roku, a od 1999 roku jest partnerem kancelarii. Doradza w sprawach korporacyjnych oraz w kwestiach dotyczących energetyki i nieruchomości. Ma ponadto duże doświadczenie w zakresie zagranicznych spółek joint venture, transakcji nabycia nieruchomości, bankowości oraz transakcji fuzji i przejęć. Stoi na czele komitetu Pro Bono warszawskiego biura Weil.
Od lutego 2013 r. jest Prezesem Centrum Mediacji działającego przy Konfederacji Lewiatan. Jest także wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan.
W latach 2004-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce a obecnie jest członkiem Rady Dyrektorów tej instytucji. Regularnie prowadzi wykłady i wygłasza odczyty na konferencjach poświęconych problematyce inwestycji zagranicznych w Polsce.
W 2014 roku został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jednym z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, za wybitne zasługi we wspieraniu transformacji ustrojowej w Polsce.

Dyrektorka Centrum Mediacji Lewiatan, jest radcą prawnym. Od kwietnia 2020 r. jest ekspertem w sprawie mediacji Komisji Europejskiej CEPEJ.
Mediuje w sprawach gospodarczych, cywilnych, pracowniczych i administracyjnych.
Jako radca prawny w kancelarii prawnej KPMG kierowała German Deskiem przez wiele lat wprowadzając zagranicznych inwestorów do Polski; tworząc spółki, przekształcając je czy też dokonując ich podziałów; przeprowadzając inwestorów zagranicznych przez wiele transakcji dot. sprzedaży czy nabycia udziałów w polskich podmiotach. W latach 2011-2014 sprawowała pro bono funkcję Dyrektora Ośrodka Mediacji przy OIRP w Warszawie. W latach 2011-2015 sprawowała funkcję egzaminatora podczas końcowych egzaminów zawodowych na radcę prawnego. Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i na Liście Sądu Polubownego OIRP w Warszawie. Jest wpisana na listę mediatorów: Centrum Mediacji Lewiatan, Ośrodka Mediacji przy OIRP w Warszawie, CfM w Kolonii i in. Od 2014 jest sędzią podczas studenckich konkursów negocjacyjnych i mediacyjnych organizowanych przez UJ w Krakowie, SGH w Warszawie i przez ELSA. Jest wykładowczynią studiów podyplomowych na UAM w Poznaniu z zakresu mediacji gospodarczych.

Dr hab. Marcin Asłanowicz jako partner kieruje obecnie praktyką rozwiązywania sporów w kancelarii Schoenherr. Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym oraz w postępowaniu arbitrażowym i postępowaniu cywilnym. Arbiter (w tym arbiter przewodniczący) w postępowaniach prowadzonych przed polskimi i zagranicznymi stałymi sądami polubownymi oraz sądami polubownymi ad hoc. Pełnomocnik stron w wielu sporach m.in. korporacyjnych, budowlanych i nieruchomościowych.
Wykształcenie
- Polska Akademia Nauk – dr hab. nauk prawnych – 2019;
- Polska Akademia Nauk, dr nauk prawnych – 2003;
- Okręgowa Izba Radców Prawnych, radca prawny – 2002;
- Uniwersytet Warszawski – summa cum laude – 1997.

Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, radca prawny, założycielka oraz wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL, od 2011 roku Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan; wykładowca UKSW z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz transakcji fuzji i przejęć. Ekspert w zakresie arbitrażu, fuzji i przejęć oraz prawa spółek. Specjalizuje się w transakcjach private equity i venture capital. Posiada bogate doświadczenie w zakresie sądownictwa polubownego, brała udział w ponad stu postępowaniach arbitrażowych prowadzonych według regulaminów ICC, FCC, UNCITRAL, Lewiatan oraz KIG.

Agnieszka Siedlecka-Andrychowicz
Sekretarz Generalny Sądu Arbitrażowego
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na WPiA UW oraz Aplikacji Prokuratorskiej.
Mediatorka, Trenerka mediacji, autorka artykułów dot. mediacji i arbitrażu, autorka i współautorka rozdziałów w E. Gmurzyńska i R. Morek (red.), Mediacje. Teoria i praktyka, 2018.