Uczelnie z Gorzowa Wielkopolskiego, Ciechanowa i Poznania zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie.
Ogólnopolski konkurs Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie to dla studentów okazja do sprawdzenia się w roli wirtualnych menedżerów i przetestowania w praktyce swojej wiedzy z dziedziny biznesu i zarządzania. Wielki finał był poprzedzony ponad miesiącem eliminacji, do których przystąpiły 74 zespoły z 65 uczelni z całej Polski.
Konfederacja Lewiatan była partnerem Konkursu.
Konkurs, który zorganizował Revas, to świetna okazja, by sprawdzić się w roli przedsiębiorcy i zweryfikować, czy to jest właśnie ta ścieżka zawodowa, którą student chce wybrać. Czasem najbardziej genialne pomysły biznesowe, źle zaplanowane lub źle zarządzane, po prostu przepadają. Symulacje naprawdę dobrze odzwierciedlają prawdziwe środowisko prowadzenia biznesu, wymagają podejmowania realnych decyzji – takich, jakie musi podejmować właściciel firmy, czy osoba nią zarządzająca, zmuszają do współpracy, pokazują jakiego nakładu czasu i pracy wymaga codzienne zajmowanie się firmą. Mają jednak niesamowitą poduszką bezpieczeństwa – grając, nie ryzykujemy własnym kapitałem. Tracimy lub zyskujemy, prowadząc wirtualną firmę, sprawdzamy, jak się z tym czujemy, jak działają nasze poszczególne decyzje, jak na to reaguje konkurencja, ale na koniec dnia nie tracimy ani jednej prawdziwej złotówki. Z jednej strony to po prostu gra, ale z drugiej ogromny poligon doświadczeń, laboratorium zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także świetny test predyzpozycji i gotowości do prowadzenia biznesu – mówi Małgorzata Lelińska, dyrektorka Departamentu Funduszy Unijnych i Edukacji Cyfrowej w Konfederacji Lewiatan.
Przebieg finału Akademickich Mistrzostw Menedżerskich
Wielki finał ogólnopolskiego konkursu Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie odbył się 14 czerwca w Krakowskim Parku Technologicznym. Wzięło w nim udział 9 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach.
Do walki o tytuł najlepszego wirtualnego menedżera przystąpiły drużyny z:
- Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
- Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
- Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
- Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach
- Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
- Uniwersytetu Szczecińskiego
- WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej
- Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu
Drużyny w pełnej gotowości pojawiły się na miejscu z samego rana i rozpoczęły rywalizację w rozszerzonej symulacji Agencji interaktywnej. Uczestnicy musieli rozegrać 6 rund decyzyjnych w grze i wykazać się przy tym zdolnością do podejmowania decyzji, krytycznego myślenia i pracy zespołowej.
Każdy z finalistów wyniósł z rozgrywek swoje pierwsze biznesowe doświadczenia oraz miał możliwość rozwinięcia swoich umiejętności menedżerskich. Na laureatów czekały nagrody pieniężne, których pula przekraczała 4 500 zł.
Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie:
- Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
- Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Gratulujemy najlepszym wirtualnym menedżerom zajęcia miejsc na podium i dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom za wielkie zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas rozgrywek. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych wydarzeniach.
Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie to praktyczny konkurs biznesowy dla studentów z całej Polski. Uczestnicy Konkursu, w 3-osobowych Zespołach, wcielali się w role współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw i podejmowali realistyczne decyzje biznesowe. Organizatorem jest firma Revas. Konkurs został objęty patronatem honorowym: Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.
Partnerami konkursu zostali: Centrum GovTech, Fundacja Alior Bank SA, Alior Bank SA, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Krakowski Park Technologiczny, Konfederacja Lewiatan, Fundacja EdTech Poland, CloudTeam – Eksperci od Cloud Computingu, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.