Badanie Lewiatana. 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni
10 sierpnia 2021

Badanie Lewiatana. 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych. 20% pracodawców jest temu przeciwna.

O tym ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85% firm średnich, 79% małych oraz 70% dużych.

Także zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20% nie chce mieć takiej wiedzy.
O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84% firm średnich, 78% małych i 72% dużych.

68% pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu. Także 68% nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm.

Większość (65%) pracodawców uważa, że ich firmy są przygotowane do ewentualnych ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone jesienią.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu” przeprowadził w sierpniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan