BusinessEurope: jesteśmy gotowi do pomocy Indiom
05 maja 2021

BusinessEurope: jesteśmy gotowi do pomocy Indiom

Europę i Indie łączą silne więzy historyczne i gospodarcze oraz wielowiekowa tradycja bliskiej współpracy i wzajemnego wsparcia. Europejska społeczność biznesowa jest bardzo zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Indiach oraz niezwykle trudną sytuacją zdrowotną i humanitarną, z którą boryka się ten kraj i jego obywatele.

Do sprawy odniósł się prezydent BusinessEurope, czyli europejskiej federacji pracodawców, której członkiem jest Konfederacja Lewiatan. Pierre Gattaz powiedział:

„Kryzys zdrowotny i humanitarny, którego doświadczają Indie z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń wirusem COVID-19, jest dla nas bardzo niepokojący. Pandemia ta stanowi globalne wyzwanie, które wymaga globalnych odpowiedzi. Jeżeli nie będziemy w stanie wspólnie kontrolować rozprzestrzeniania się wirusa, pozostanie on ogromnym zagrożeniem dla życia i gospodarek na całym świecie. Jako przedsiębiorstwa europejskie popieramy wszystkie wysiłki, w tym starania naszych rządów na rzecz wspierania Indii i ich obywateli w walce z pandemią i poprawy sytuacji zdrowotnej w tym kraju. Firmy, które reprezentujemy, są gotowe wnieść swój wkład w te wysiłki, udostępniając zasoby, których Indie potrzebują, aby przezwyciężyć tę trudną i wymagającą sytuację. Szczyt UE-Indie 8 maja oraz szczyt B7 (biznesowy odpowiednik G7), którego gospodarzem jest CBI (brytyjska federacja pracodawców) 11 i 12 maja, będą kluczowymi momentami, aby okazać solidarność i silne wsparcie naszym indyjskim przyjaciołom w tej chwili potrzeby”.

 

Konfederacja Lewiatan