Covid-19. Przewodniki po zmianach w podatkach i w prawie pracy
18 marca 2021

Covid-19. Przewodniki po zmianach w podatkach i w prawie pracy

Konfederacja Lewiatan przygotowała dwa przewodniki dotyczące zmian w podatkach i w prawie pracy w czasie pandemii Covid-19.

 

W ramach działań osłonowych, mających poprawić sytuację przedsiębiorców dotkniętych skutkami gospodarczymi epidemii Covid-19, ustawodawca w kilku aktach prawnych (tarczach antykryzysowych) wprowadził rozwiązania, których celem jest wsparcie przedsiębiorców, poprawa ich płynności finansowej, ochrona miejsc pracy oraz pomoc w walce z epidemią.

 W „Przewodniku po zmianach podatkowych wprowadzonych w celu przeciwdziałania skutkom Covid-19″ zaprezentowane zostały najważniejsze rozwiązania, z których podatnicy mogą skorzystać począwszy od rozliczenia za 2020 rok. Znalazły się w nim m.in. informacje dotyczące odliczania straty poniesionej w 2020 roku od dochodu osiągniętego w 2019 roku, odliczenia od podatku darowizn przekazanych na walkę z Covid-19 czy zmiany w zakresie ulg na złe długi w podatkach dochodowych. Autorem przewodnika jest Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan.

(kliknij obrazek aby pobrać przewodnik)

 

 W drugim przewodniku „Regulacje prawa pracy w okresie stanu epidemii, stanu zagrożenia epidemicznego” zawarto podstawowe informacje dotyczące m.in. pracy zdalnej, obowiązków pracodawców w zakresie organizacji pracy i przeciwdziałania Covid-19, zmian warunków zatrudnienia w przepisach antycovidowych czy zasad udzielania urlopu wypoczynkowego. Jego autorem jest Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.

(kliknij obrazek aby pobrać przewodnik)

 

 

 

Konfederacja Lewiatan