Cyfryzacja doceniona w nowej polityce przemysłowej
09 czerwca 2021

Cyfryzacja doceniona w nowej polityce przemysłowej

• Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił dzisiaj nową Politykę Przemysłową Polski, czyli strategiczną wizję rozwoju naszego przemysłu.
• Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia propozycje dotyczące cyfryzacji, która została potraktowana jako jedno z najważniejszych i priorytetowych zadań mających bezpośredni wpływ na rozwój przemysłu.

– Podejście do cyfryzacji zaproponowane w nowej polityce przemysłowej jest spójne z oczekiwaniami rynku, w szczególności wynikami badania Digi Index 2020 oraz 2021, wskazującymi na pilną potrzebę digitalizacji firm produkcyjnych. Zgadzam się z potrzebą mądrego podejścia do zarządzania danymi w przemyśle. To czego mi brakuje to zapewnienie gwarancji łatwego dostępu przedsiębiorców do danych i zagwarantowanie ich nieskomplikowanego przetwarzania (w tym m.in. spójnej regulacji Internetu Rzeczy (IoT)- mówi Aleksandra Musielak, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Rozwój w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zapewnienie mu nowych kadr wymaga nakładów. Przedsięwzięcia z tym związane muszą być w większym stopniu „sprzężone” z założeniami Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskim Ładem.

Konfederacja Lewiatan