Debiutanci na najwyższym miejscu podium XII Morskich Regat Konfederacji Lewiatan
26 czerwca 2024

Debiutanci na najwyższym miejscu podium XII Morskich Regat Konfederacji Lewiatan

Aż 15 załóg z całej Polski rywalizowało w dwunastej edycji Morskich Regat Konfederacji Lewiatan rozegranych w dniach 8–15 czerwca na wodach Chorwacji.

Trasa obejmowała takie porty jak Marina Hramina Murter, ACI Vodice oraz D-Marin Szybenik. Rozgrywki były pełne emocji i zaciętej rywalizacji, a doskonałe warunki wiatrowe sprzyjały sportowym zmaganiom, dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Zwycięstwo wywalczyli debiutanci – załoga Whisky & Spirit House – którzy wykazali się wyjątkową precyzją i strategią. Drużyna T-Matic Grupa Computer Plus oraz Sport Ergis również zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, co zapewniło im odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Specjalne wyróżnienie otrzymały Krakowskie Smoki za determinację i waleczność. Pomimo napotkanych trudności, załoga ta nie poddawała się i walczyła do końca, czym zdobyła uznanie uczestników i organizatorów.

Chorwacja, słynąca z krystalicznie czystych wód Adriatyku, urokliwych wysp i bogatej kultury, była idealnym miejscem dla tegorocznych regat. Marina Hramina Murter zachwyciła uczestników gościnnością i doskonałym zapleczem. ACI Vodice, z tętniącym życiem portem, oferowała chwilę relaksu i możliwość zwiedzania licznych uliczek. Natomiast D-Marin Szybenik, otoczony historycznymi zabytkami i nowoczesnymi udogodnieniami, stylowo zamykał trasę regat.

Wyniki Regat:

  1. Whisky & Spirit House
  2. T-Matic Grupa Computer Plus
  3. Sport Ergis

Tegoroczne regaty były nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także wspaniałą okazją do świętowania 25-lecia Konfederacji Lewiatan. Doskonałe warunki wiatrowe, spektakularne trasy oraz zacięta rywalizacja sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa na kolejną edycję wydarzenia, która zapowiada się równie emocjonująco i spektakularnie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.