Eksperci Lewiatana
Lista ekspertów Lewiatana
Od czerwca 2019 roku prezydent Konfederacji Lewiatan, w latach 2006-2019 był wiceprezydentem organizacji. Wiceprzewodniczący, członek Prezydium Rady Dialogu Społecznego. Od 25 listopada 2022 wiceprezydent BusinessEurope.
Członek międzynarodowej Biznesowej Rady Doradczej (Business Advisory Council) ds. Ukrainy, która doradza MDCP (Multi-Agency-Donor-Coordination Platform) – wielostronnej platformie koordynacji darczyńców na rzecz Ukrainy.
Członek Rady Dyrektorów Atlantic Council, zasiada w Radzie European Council on Foreign Relations, Międzynarodowej Radzie Doradczej GLOBSEC oraz Międzynarodowej Radzie Konsultacyjnej Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego.
Maciej Witucki jest również członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka, fundatorem Fundacji Polska-Haiti oraz współzałożycielem Fundacji Dorastaj z Nami.
Studiował na Politechnice Poznańskiej, studia podyplomowe ukończył we Francji, w Ecole Central Paris. Specjalizował się w dziedzinie badań operacyjnych i wspomagania decyzji.
Pracował w banku Cetelem Polska, następnie w zarządzie Lukas Banku, którego w 2005 został prezesem. Następnie w 2006 został prezesem Telekomunikacji Polskiej i jednocześnie szefem Grupy TP, w której skład wchodziły 23 spółki, a później w 2016 prezesem Zarządu Work Service SA. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange, zasiada również w Radach Nadzorczych TISE, Uniqa, Krynica Vitamin.
Założycielka Konfederacji Lewiatan, największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców oraz Akademii Liderek. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Była minister przemysłu i handlu, filantropka, wspiera równość i różnorodność wśród kadry zarządzającej.
• Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan
• Założycielka Akademii Liderek
• Członkini Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu Akademii L. Koźmińskiego
• Członkini Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu
• Współzałożycielka Kongresu Kobiet
• Przewodnicząca Polsko – Japońskiego Komitetu Ekonomicznego
• Założycielka fundacji Prymus wspierającej młodzież z obszarów wiejskich,
WCZEŚNIEJSZA DZIAŁALNOŚĆ:
• Prezeska Boeing Central & Eastern Europe
• Członkini Rady Nadzorczej Fiat Chrysler Automobiles Poland SA
• Członkini Rad Nadzorczych Orange Polska SA, AVIVA SA
• Członkini Rady Dyrektorów Unicredit Group
• Założycielka i prezeska jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych NICOM
• Wieloletnia fundatorka nagrody literackiej NIKE.
Doradca Prezydenta Konfederacji Lewiatan.
W latach 1999-2018 Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz, autor wielu tekstów i raportów dotyczących gospodarki okresu transformacji, od 1996 roku związany z organizacjami przedsiębiorców i pracodawców – najpierw z Polską Radą Biznesu, a od 1999 roku z Konfederacją Lewiatan.
Współorganizował prace grupy roboczej Konfederacji „Kultura i biznes”, wspierał powstanie Unii Teatrów (związku pracodawców), która jest członkiem Lewiatana.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Odpowiedzialna za ewaluację projektów regulacji oraz strategii i polityk środowiskowych i energetycznych, krajowych oraz europejskich.
Doradca związków branżowych Lewiatana w sektorze energetycznym, chemicznym i wydobywczym.
Obecnie zaangażowana przede wszystkim w projekty dotyczące krajowej polityki energetycznej, w tym OZE i efektywności energetycznej, gazu łupkowego oraz polityki klimatyczno-energetycznej UE po 2020 roku.
Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, Rad Nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. oraz ENEA S.A. Absolwent Politechniki Warszawskiej.
Inżynier na budowach w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca budowlany.
Współzałożyciel i wiceprezes Business Centre Club 1991-2000. Członek Komisji ds. Reformy Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 1994-1998. Członek Zespołu ds. Odbiurokratyzowania Gospodarki 1998-1999.
Odpowiada za rynek pracy, ubezpieczenia społeczne, budownictwo, infrastrukturę.
prof. UW dr hab. Jacek Męcina – doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, prawnik i polityk społeczny, specjalizuje się w problematyce prawa pracy, stosunków pracy i dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i polityki rynku pracy. Od 2000 roku związany z Konfederacją Lewiatan jako dyrektor departamentu, następnie doradca Zarządu.
Od 1993 roku wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, profesor nadzwyczajny w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (1997-2000). Był członkiem Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, wiceministrem gospodarki i pracy (2005), Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (2012-2015). Obecnie członek Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Zespołu Prawa Pracy, Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Członek rady programowej dwumiesięcznika Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i kwartalnika Dialog Społeczny, kolegium redakcji Polityki Społecznej oraz kwartalnika Rynek Pracy.
Autor ponad 100 książek, artykułów i opracowań z zakresu prawa pracy, stosunków pracy, dialogu społecznego oraz polityki zatrudnienia i rynku pracy. Ostatnie publikacje: Working Poles and the Crisis of Fordizm (2010), Wpływ dialogu społecznego na kształtowanie stosunków pracy (2011), Rzemieślnicy i Biznesmeni. Studium (2013) Niewykorzystane zasoby. Nowa polityka rynku pracy (2013), Zatrudnienie niepracownicze z perspektywy polityki społecznej i rynku pracy w: System prawa pracy Tom VII (2015).
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2010 r. zastępca dyrektora departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan. Od 2014 r. jego dyrektor.
Ściśle współpracuje ze Związkiem Pracodawców Prywatnych Mediów oraz przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi, członkami Konfederacji Lewiatan.
Specjalizuje się w zagadnieniach prawa telekomunikacyjnego i mediów.
W Konfederacji Lewiatan pracuje od 2004 roku, odpowiada za ekspertyzę w obszarze polityki spójności i polityki regionalnej.
Koordynuje prace zespołów odpowiedzialnych za opiniowanie publicznych programów wspierających przedsiębiorców. W perspektywie 2021-2027 reprezentuje członków Konfederacji Lewiatan w Komitetach Monitorujących Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – FENG oraz Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko – FENIKS.
Odpowiada za aktywność Konfederacji Lewiatan dotyczącą Krajowego Planu Odbudowy, w tym za opiniowanie, monitorowanie i ocenę KPO. Jest członkinią Komitetu Monitorującego KPO.
Współtworzyła ponad 50 projektów finansowanych z UE, które od 2004 roku zrealizowała Konfederacja Lewiatan.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne.
Dr nauk prawnych, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz University of Warwick (Ph.D.). Od 2017 roku jest ekspertką ds. gospodarki cyfrowej w Konfederacji Lewiatan. Dyrektorka Departamentu Rynku Cyfrowego Konfederacji Lewiatan.
Doświadczenie zawodowe pozyskała, pracując m. in. w Ministerstwie Rozwoju oraz Ministerstwie Cyfryzacji (postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości UE). Członkini Rady ds. Cyfryzacji przy Prezesie Rady Ministrów w latach 2021-2023. Pasjonatka nowych technologii.
Magister prawa, od 2021 r. absolwentka wydziału prawa i administracji Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w kancelarii Zivko Mijatovic & Partners na stanowisku Paralegal (prowadzenie spraw z zakresu prawa własności przemysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych). Pasjonatka prawa nowych technologii oraz prawa własności przemysłowej.
Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów w zakresie Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Słuchacz Studium Przygotowawczego dla Ekspertów i Doradców Podatkowych Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. oraz kursu dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Instytutu Rozwoju Biznesu. Uczestnik wielu konferencji i seminariów podatkowych.
Karierę zawodową rozpoczął w administracji podatkowej w dziale postępowań podatkowych. Od 2012 związany z Konfederacją Lewiatan. Pełni funkcję Sekretarza Rady Podatkowej.
Członek Zespołu ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki. Uczestnik prac legislacyjnych, m. in. przy tzw. III Ustawie Deregulacyjnej. Zaangażowany w prace nad nowelizacjami ustaw o VAT, podatkach dochodowych oraz o podatkach i opłatach lokalnych. Autor wielu komentarzy w prasie specjalistycznej oraz dziennikach.
Doświadczenie jako ekspert ds. podatków zdobyła w spółkach z branży energetycznej, budowlanej i ubezpieczeniowej.
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu wydziału Prawa i Administracji oraz podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Doradca podatkowy nr wpisu 11852.
Prawnik i członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Zajmuje się rynkami finansowymi, prawem korporacyjnym, ekonomiczną analizą prawa, a także makroekonomią i ekonomią rozwoju. Analityk Instytutu Boyma w obszarze gospodarek państw rozwijających się.
Dyrektor Departamentu Rynku Finansowego i Prawa Korporacyjnego w Konfederacji Lewiatan.
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Mariborze. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa bankowego oraz w sporach dotyczących problematyki kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego.
Główny ekonomista Konfederacji Lewiatan. Absolwent Informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych (Analizy statystyczne i data mining w biznesie) w Szkole Głównej Handlowej.
W 2021 roku był zastępcą dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, wcześniej przez kilka lat zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Budżetu i Finansów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także naczelnika Wydziału Analiz Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
Przez kilka miesięcy, w latach 2011-2012, był analitykiem makroekonomicznym Domu Maklerskiego TMS Brokers.
Prawnik, politolog. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i College of Europe (specjalizacja: EU Governance).
W Konfederacji Lewiatan odpowiedzialny za sektor ochrony zdrowia i szeroko rozumiany przemysł Life Sciences. Reprezentuje Konfederację Lewiatan w Zespole Trójstronnym ds. Ochrony Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i w Zespole ds. Zdrowia Rady Dialogu Społecznego.
Przed dołączeniem do Konfederacji Lewiatan pracował w Komisji Europejskiej i MedTech Europe w Brukseli, a także w biznesie medycznym (wyroby medyczne i badania kliniczne).
Ukończył studia prawnicze, filozoficzne oraz Podyplomowe Studium Zagadnień Legislacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
Zawodowo związany był przede wszystkim z administracją energetyczną, w której w latach 2017-2022 pracował w Ministerstwie Energii jako główny specjalista ds. obsługi prawnej w zakresie sektora naftowo-paliwowego w Departamencie Ropy i Gazu,
a w Ministerstwie Klimatu i Środowiska również jako naczelnik Wydziału Energetyki Lokalnej w Departamencie Odnawialnych Źródeł Energii.
Jego obszarem specjalizacji jest legislacja w zakresie energetyki oraz zarządzanie zespołem. Brał udział w tworzeniu aktów prawnych regulujących rynek paliw transportowych, biokomponentów, biometanu, prosumentów oraz klastrów energii. Pracował przy wdrażaniu dyrektywy RED II. Do jego zainteresowań zawodowych należy także obszar praw człowieka.
W Konfederacji Lewiatan w 2022 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu ds. Energii i Zmian Klimatu.
Absolwent ochrony środowiska na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie posiadający również wieloletnie doświadczenie w obszarze public relations i public affairs. W trakcie swoje kariery pracował głównie przy projektach związanych z szeroko pojętą gospodarką odpadami i farmacją, gdzie zajmował się monitorowaniem prac legislacyjnych, koordynacją stanowisk i kontaktem z decydentami. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w organizacjach odzysku opakowań oraz związkach branżowych.
W Konfederacji Lewiatan odpowiedzialny za regulacje związane z gospodarką odpadami, a w szczególności za zagadnienia dotyczące Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Koordynuje prace Rady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Grupy Roboczej ds. Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.
Specjalista w dziedzinie ochrony środowiska, public relations i zarządzania wiedzą, z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze prywatnym, publicznym i pozarządowym. Przez ostatnie lata w Polskiej Zielonej Sieci zajmował się komunikacją i rzecznictwem, szczególnie w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej oraz poprawy jakości powietrza. Wcześniej przez 7 lat w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska prowadził biuro prasowe i zajmował się strategią oraz zarządzaniem wiedzą. Współtworzył tam m.in. pierwszy program termomodernizacji domów i wymiany źródeł ciepła dla gospodarstw domowych. Inklinacje komunikacyjne nabył kierując przez 3 lata współpracą z wydawcami prasy w firmie monitorującej media (NEWTON Media). Absolwent jednego z pierwszych roczników Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim oraz Public Relations w Akademii Leona Koźmińskiego.
W Konfederacji Lewiatan koordynuje działanie Rady ds. Czystego Powietrza. Jej rolą jest wzmocnienie głosu biznesu w procesach zarówno legislacyjnych jak i finansowych mających wpływ na zmiany jakości powietrza.
Absolwentka prawa na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiów podyplomowych Akademia Energetyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, doktorant w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Autorka publikacji i artykułów o tematyce energetycznej. Doświadczenie zdobywała zarówno w kancelariach prawnych, jak i administracji publicznej, jako pracownik Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiała podczas studiów i szkoleń zagranicznych i krajowych.
Posiada szerokie doświadczenie w przygotowywaniu projektów aktów prawnych i propozycji legislacyjnych. Specjalizuje się w tematyce z zakresu sektora elektroenergetycznego. W Konfederacji Lewiatan zajmuje się monitorowaniem regulacji prawnych z zakresu energetyki i ich wpływem na sektor oraz przygotowywaniem stanowisk do projektów aktów prawnych i dokumentów strategicznych.
Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i uzyskał tytuł radcy prawnego.
W latach 2004-2016 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Międzynarodowego Prawa Pracy. Uczestnik prac legislacyjnych na poziomie unijnym (m.in. nad dyrektywą w sprawie czasu pracy, dyrektywą ws. pracowników tymczasowych) oraz krajowym (m.in. zmiany kodeksowych regulacji czasu pracy, umów terminowych).
Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, prowadząc szkolenia i wykłady z zakresu prawa pracy. Autor publikacji z zakresu polskiego i unijnego prawa pracy.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za obszar międzynarodowego i krajowego prawa pracy oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
Stypendystka Stypendium Rządu Polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zdobyła tytuł magistra politologii. Swoje zainteresowania związane z prawami człowieka oraz walką z dyskryminacją miała okazję rozwijać na praktykach zawodowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr, prawa pracy oraz zatrudnienia cudzoziemców zdobywała już w trakcie studiów, m.in. w Przedstawicielstwie Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Krakowie. W latach 2020-2022 była zatrudniona w firmie Amazon, gdzie jako Specjalistka ds. Szkoleń i Jakości, a następnie Managerka Zespołu wspierała Centrum Zasobów Pracowniczych odpowiedzialne za obsługę w zakresie kadr, ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń pracowniczych.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za kwestie związane z rynkiem pracy oraz legalizacją zatrudnienia cudzoziemców.
Doradca zawodowy, ekspert ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz ICAN Institute.
Przez 11 lat pracował na stanowiskach menedżerskich w organizacjach pozarządowych specjalizujących się w obszarze edukacji. Utworzył ponad 60 placówek oświatowych na terenie 7 województw.
Koordynator wielu projektów oświatowych, badawczych oraz z zakresu aktywizacji zawodowej. Autor ekspertyz w zakresie optymalnych standardów tworzenia i funkcjonowania placówek edukacyjnych, kompetencji i kwalifikacji oraz kształcenia ustawicznego pracowników.
W latach 2019-2022 odpowiedzialny za wspieranie globalnego programu P-Tech po stronie Instytutu Badań Edukacyjnych, opisywał kwalifikacje rynkowe z branży IT. Od wielu lat pracuje na rzecz integracji edukacji z rynkiem pracy.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za kwestie związane z kompetencjami i kwalifikacjami.
Zastępczyni Dyrektora Generalnego Konfederacji Lewiatan ds. europejskich, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli, stała przedstawicielka przy BusinessEurope. Koordynatorka ds. współpracy z Business at OECD (BIAC). Z wykształcenia politolożka i dziennikarka. Doświadczenie w zakresie funkcjonowania UE zdobyła podczas pracy w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej (2008-2009) oraz Parlamencie Europejskim (2009-2014).
Kinga Grafa jest współautorką książki o polskiej arystokracji. Autorka publikacji naukowych dotyczących amerykańskiej polityki zagranicznej, amerykańskich elit oraz dyplomacji kulturalnej.
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na kierunku handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Koreańskiej Agencji Promocji Handlu i Inwestycji oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Przez ostatnie lata wspierała ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorstw na rynkach europejskich i azjatyckich, doradzając w doborze skutecznej strategii internacjonalizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i koordynacji międzynarodowych wydarzeń gospodarczych, których celem była promocja polskich produktów oraz usług na rynkach zagranicznych. W swojej karierze zajmowała się również pozyskiwaniem i prowadzeniem relacji z klientami, w tym z przedstawicielami administracji publicznej oraz instytucji otoczenia biznesu.
Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku filologia angielska, Uczelni Łazarskiego na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Uniwersytetu Walijskiego na kierunku Master of Arts in International Relations.
Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła w firmie konsultingowej z siedzibą w Brukseli, gdzie zajmowała się m.in. monitorowaniem otoczenia politycznego i legislacyjnego UE oraz organizacją wydarzeń o zasięgu europejskim.
W latach 2014-2024 związana z administracją rządową i polityką UE w obszarach gospodarczych. Pracowała w departamentach międzynarodowych m.in. w Ministerstwie Gospodarki, Energii, Klimatu i Środowiska oraz Infrastruktury, ostatnio na stanowisku naczelnika Wydziału Procesu Decyzyjnego Unii Europejskiej.
W Konfederacji Lewiatan odpowiada za budowanie ekspertyzy w zakresie spraw europejskich oraz wsparcie działań przedstawicielstwa w Brukseli, szczególnie w kwestiach dotyczących legislacji europejskiej i prezydencji Polski w Radzie UE.
Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, magister ekonomii, Podyplomowego Studium Pedagogicznego w Szkole Głównej Handlowej, studiowała Gender Studies na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2006 r. pracuje w Konfederacji Lewiatan, obecnie jest dyrektorką Departamentu Funduszy Europejskich. Reprezentantka środowiska przedsiębiorców w ciałach i grupach roboczych w latach 2007-2013 oraz 2014-2020 (m.in.: Komitet Monitorujący PO Kapitał Ludzki, Prekomitet PO Wiedza Edukacja Rozwój, Grupa robocza ds. zatrudnienia i integracji społecznej przy KM PO KL, Grupa robocza ds. adaptacyjności i transferu wiedzy przy KM PO KL, Grupa robocza ds. realizacji zasady równych szans kobiet i mężczyzn w PO KL, Komitet Monitorujący PO Pomoc Techniczna).
Specjalizuje się w tematyce wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego. Odpowiada za monitorowanie i opiniowanie systemu wdrażania EFS, w szczególności w zakresie wsparcia przedsiębiorców, finansowania rozwoju zasobów ludzkich.
Ekspertka w obszarze funduszy, reprezentuje Lewiatana w komitetach monitorujących i innych gremiach w tym obszarze, prowadzi merytorycznie projekt informacyjny skierowany do firm.
Związana z funduszami unijnymi od początku swojej drogi zawodowej. Ma doświadczenie w prowadzeniu działań informacyjno-promocyjnych, które zdobyła, pracując w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Z kolei podczas pracy w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju poznała temat finansowania projektów B+R i programowania środków unijnych. Podczas pracy w Agencji Rozwoju Przemysłu zajmowała się projektowaniem narzędzi informatycznych przyjaznych przedsiębiorcom oraz finansowaniem cyfryzacji firm.
Roman Rewald posiada wykształcenie prawnicze polskie i amerykańskie, jest adwokatem amerykańskim (Stan Michigan, USA), a w Polsce jest wpisany na listę prawników zagranicznych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Po uzyskaniu uprawnień adwokackich w Stanach Zjednoczonych przez osiem lat praktykował prawo w Detroit. W 1991 roku wrócił do Polski, gdzie doradzał Bankowi Światowemu w zakresie zagadnień prawnych związanych z finansowaniem budownictwa mieszkaniowego w Polsce, a także ministrowi finansów w zakresie prywatyzacji systemu bankowego. Współpracę z warszawskim biurem kancelarii Weil, Gotshal & Manges rozpoczął w 1992 roku, a od 1999 roku jest partnerem kancelarii. Doradza w sprawach korporacyjnych oraz w kwestiach dotyczących energetyki i nieruchomości. Ma ponadto duże doświadczenie w zakresie zagranicznych spółek joint venture, transakcji nabycia nieruchomości, bankowości oraz transakcji fuzji i przejęć. Stoi na czele komitetu Pro Bono warszawskiego biura Weil.
Od lutego 2013 r. jest Prezesem Centrum Mediacji działającego przy Konfederacji Lewiatan. Jest także wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan.
W latach 2004-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce a obecnie jest członkiem Rady Dyrektorów tej instytucji. Regularnie prowadzi wykłady i wygłasza odczyty na konferencjach poświęconych problematyce inwestycji zagranicznych w Polsce.
W 2014 roku został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jednym z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, za wybitne zasługi we wspieraniu transformacji ustrojowej w Polsce.
Dyrektorka Centrum Mediacji Lewiatan, jest radcą prawnym. Od kwietnia 2020 r. jest ekspertem w sprawie mediacji Komisji Europejskiej CEPEJ.
Mediuje w sprawach gospodarczych, cywilnych, pracowniczych i administracyjnych.
Jako radca prawny w kancelarii prawnej KPMG kierowała German Deskiem, przez wiele lat wprowadzając zagranicznych inwestorów do Polski; tworząc spółki, przekształcając je czy też dokonując ich podziałów; przeprowadzając inwestorów zagranicznych przez wiele transakcji dot. sprzedaży czy nabycia udziałów w polskich podmiotach. W latach 2011-2014 sprawowała pro bono funkcję Dyrektora Ośrodka Mediacji przy OIRP w Warszawie. W latach 2011-2015 sprawowała funkcję egzaminatora podczas końcowych egzaminów zawodowych na radcę prawnego. Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i na Liście Sądu Polubownego OIRP w Warszawie. Jest wpisana na listę mediatorów: Centrum Mediacji Lewiatan, Ośrodka Mediacji przy OIRP w Warszawie, CfM w Kolonii i in. Od 2014 jest sędzią podczas studenckich konkursów negocjacyjnych i mediacyjnych organizowanych przez UJ w Krakowie, SGH w Warszawie i przez ELSA. Jest wykładowczynią studiów podyplomowych na UAM w Poznaniu z zakresu mediacji gospodarczych.
Prof. Uniwersytetu SWPS, dr hab. Marcin Asłanowicz od lutego 2020 roku jest Prezesem Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Ponadto prowadzi praktykę rozwiązywania sporów w kancelarii SSW Spaczyński Szczepaniak i wspólnicy.
Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym oraz w postępowaniu arbitrażowym i postępowaniu cywilnym. Arbiter (w tym arbiter przewodniczący) w postępowaniach prowadzonych przed polskimi i zagranicznymi stałymi sądami polubownymi oraz sądami polubownymi ad hoc. Pełnomocnik stron w wielu sporach m.in. korporacyjnych, budowlanych i nieruchomościowych.
Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, radca prawny, założycielka oraz wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL, od 2011 roku Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan; wykładowca UKSW z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz transakcji fuzji i przejęć. Ekspert w zakresie arbitrażu, fuzji i przejęć oraz prawa spółek. Specjalizuje się w transakcjach private equity i venture capital. Posiada bogate doświadczenie w zakresie sądownictwa polubownego, brała udział w ponad stu postępowaniach arbitrażowych prowadzonych według regulaminów ICC, FCC, UNCITRAL, Lewiatan oraz KIG.
Agnieszka Siedlecka-Andrychowicz
Dyrektorka Sądu Arbitrażowego
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowych Studiów Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na WPiA UW oraz Aplikacji Prokuratorskiej.
Mediatorka, Trenerka mediacji, autorka artykułów dot. mediacji i arbitrażu, autorka i współautorka rozdziałów w E. Gmurzyńska i R. Morek (red.), Mediacje. Teoria i praktyka, 2018.