Empik przystąpił do Konfederacji Lewiatan
12 maja 2020

Empik przystąpił do Konfederacji Lewiatan

Miło nam poinformować, że Empik, który zarządza siecią ponad 270 nowoczesnych salonów oraz sklepem internetowym z platformą marketplace i rocznie obsługuje 90 mln klientów, przystąpił do Konfederacji Lewiatan.

Empik jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych i lubianych polskich marek. To firma nowoczesna, idąca z duchem czasu i w zgodzie z trendami, sięgająca po technologiczne nowinki i rozwiązania, a przy tym głęboko zakorzeniona w krajobrazie Polski i z długą historią. Nieustannie inspiruje i podpowiada odbiorcom, jak ciekawie spędzić czas. Ponad 90 milionów klientów rocznie przyciąga do Empiku ogromny wybór produktów z różnych kategorii, m.in. Książka, Muzyka, Film, Zabawka, Dom i ogród, Dziecko i mama, Elektronika, Sport, Zdrowie i uroda, AGD.

Empik jest firmą odpowiedzialną społecznie, która prowadzi kilka autorskich programów wspierających czytelnictwo wśród dzieci – Przecinek i Kropka czy Tysiąc powodów, by czytać a także jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników książek – Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof. Organizuje też w każdym roku setki wydarzeń w salonach – w tym spotkania autorskie i premiery płyt, które obecnie odbywają się w internecie pod hasłem #premieraonline.

Empik zarządza siecią ponad 270 nowoczesnych salonów oraz jednym z pierwszych i największych na polskim rynku sklepów internetowych. Jest pionierem w zakresie innowacyjnych rozwiązań omnichannelowych. Wprowadzona na rynek usługa Empik Premium to pierwszy tak bogaty pakiet benefitów działający w modelu wielokanałowym. Firma łączy światy online i offline także dzięki swoim aplikacjom – Empik oraz Empik Go (cyfrowe książki) i uruchomionej w maju aplikacji do streamingu muzyki – Empik Music.

Konfederacja Lewiatan