Gospodarka musi działać! Apel Lewiatana o stosowanie racjonalnych restrykcji w walce z epidemią Covid-19
04 listopada 2020

Gospodarka musi działać! Apel Lewiatana o stosowanie racjonalnych restrykcji w walce z epidemią Covid-19

• Konfederacja Lewiatan apeluje do premiera o podejmowanie w walce z epidemią Covid-19 wyłącznie uzasadnionych restrykcji na podstawie wiarygodnych przesłanek i dobrych praktyk innych krajów, ogłaszanych co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
• Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń. Każde ograniczenie ma dla przedsiębiorców i pracowników, dla ich rodzin i całego społeczeństwa, nieodwracalne skutki teraz i w przyszłości: zerwane łańcuchy dostaw, utrata kontraktów i klientów, groźba bankructwa, konieczność wypłaty odszkodowań dla kontrahentów itp.

Apel Konfederacji Lewiatan pobierz tutaj

Firmy zainwestowały w bezpieczeństwo. Są dobrze przygotowane do drugiej fali pandemii. Nauczyły się chronić pracowników i klientów, a odpowiedzialna działalność gospodarcza nie jest źródłem ognisk pandemicznych. Teraz ważne jest utrzymanie możliwości produkcji, importu i eksportu oraz świadczenia wszelkich usług niezbędnych dla funkcjonowania biznesu i społeczeństwa oraz poprawa wydolności systemu opieki zdrowotnej.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa, a jednocześnie utrzymać działanie gospodarki, Lewiatan apeluje do rządu.

Konfederacja Lewiatan