IV Kongres Rady Podatkowej – relacja z wydarzenia
02 listopada 2020

IV Kongres Rady Podatkowej – relacja z wydarzenia

14-15 października odbył się IV Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Przez 2 dni specjaliści prawa podatkowego, eksperci i przedstawiciele administracji rozmawiali na temat nowych rozwiązań i ich wpływu na sytuację gospodarczą.

 

Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Ministerstwa Finansów – Jan Sarnowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, dr. Paweł Selera, dyrektor departamentu VAT, Jakub Jankowski, Z-ca dyrektora departamentu podatków dochodowych, Marcin Lachowicz, Z-ca dyrektora departamentu systemu podatkowego, członkowie Rady Podatkowej oraz przedsiębiorcy. Partnerami strategicznymi były Kancelarie Domański, Zakrzewski Palinka, KPMG oraz MDDP. Patronat medialny nad konferencją objęły Wolters Kluwer Polska, Przegląd Podatkowy i portal Prawo.pl.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, nie tylko ze względu na interesujące tematy omawiane podczas wydarzenia, ale z uwagi na fakt, że uczestnicy brali w niej udział online. Dyskusjom w pierwszym dniu wydarzenia przysłuchiwało się 179 uczestników w warsztatach praktycznych w drugim dniu wzięło udział ponad 70 osób.

Tematami rozmów naszych partnerów z przedstawicielami Ministerstwa Finansów i przedsiębiorcami były tzw. estoński CIT, ulgi IP BOX i B+R oraz Centralny Rejestr Faktur. Warsztaty poświęcone były wykorzystaniu WIS w polityce podatkowej firmy, uldze na prace B+R i IP Box oraz nowemu JPK_VAT i TP_R.

Ponadto podczas wydarzenia zaprezentowany został raport Rady Podatkowej nt. świadomości podatkowej przedsiębiorców.

Pełny zapis wideo dostępny jest TUTAJ.

 

Konfederacja Lewiatan