Konferencja „EMC – cyfrowe wyzwania” o cyberbezpieczeństwie, AI i ochronie danych
11 marca 2024

Konferencja „EMC – cyfrowe wyzwania” o cyberbezpieczeństwie, AI i ochronie danych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na drugą edycję konferencji „EMC – cyfrowe wyzwania’’, 21 marca w Centrali ZUS w Warszawie. Nasza ekspertka, dr Aleksandra Musielak, będzie panelistką debaty na temat „Rozwój e-administracji w oparciu o data science i AI”.

Wydarzenie będzie poświęcone problematyce związanej z cyberbezpieczeństwem, w tym ochroną danych obywateli. Omówione zostaną również zagadnienia dotyczące wykorzystywania rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w usługach publicznych oraz wyzwania wynikające z najnowszych zmian technologicznych dla zabezpieczenia społecznego.

Eksperci i tematy konferencji „EMC – cyfrowe wyzwania”

Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili czołowych ekspertów ze środowiska akademickiego, biznesu, administracji oraz organizacji pozarządowych.

Wśród zagadnień poruszanych podczas spotkania będzie rozwój e-administracji w oparciu o data science i AI, wyzwania dla zabezpieczenia społecznego w dobie AI oraz kwestia cyber security i tego, jak skutecznie chronić dane obywateli.

Z uwagi na ograniczoną dostępność miejsc, udział w konferencji będzie możliwy po otrzymaniu potwierdzenia. Wydarzenie będzie również transmitowane w serwisie YouTube na kanale Elektroniczny ZUS. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Pierwsza edycja konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno wśród przedstawicieli administracji publicznej, jak i środowiska biznesowego, akademickiego oraz NGO. Była również miejscem interesujących rozmów w kuluarach.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny tutaj.

Program konferencji ZUS.