Kongres Podatkowy Konfederacji Lewiatan
18 września 2020

Kongres Podatkowy Konfederacji Lewiatan

Konfederacja Lewiatan zaprasza na IV Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, który odbędzie się w formule online w dniach 14-15 października 2020.

 

Kongres Rady Podatkowej to dwudniowe forum dyskusyjne nt. prawa podatkowego.

  • Konferencja na temat najważniejszych zmian w prawie podatkowym z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów, członków Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, przedsiębiorców oraz uznanych ekspertów w dziedzinie prawa podatkowego.
  • Praktyczne warsztaty podatkowe, podczas których uznani eksperci poprowadzą szkolenia na temat najważniejszych zagadnień podatkowych.

Nasi goście, w trzech panelach dyskusyjnych, będą rozmawiać, m.in. o proponowanych przez Ministerstwo Finansów tzw. rozwiązaniach estońskich dla niektórych podatników podatku CIT, które mają zacząć obowiązywać już w 2021 r., o tym jak może funkcjonować w Polsce centralny rejestr faktur – narzędzie, którego celem będzie zwiększenie wiedzy administracji skarbowej o bieżących rozliczeniach przedsiębiorców (fakturowaniu) oraz o ulgach i rozwiązaniach, których celem jest wspieranie nowoczesnych przedsiębiorstw i innowacyjnej gospodarki.

Wspólna dyskusja przedstawicieli Ministerstwa Finansów, ekspertów podatkowych i przedsiębiorców pozwoli uczestnikom konferencji poznać plany resortu finansów dotyczące dalszych zmian polskiego systemu podatkowego oraz posłuchać o wyzwaniach stojących przez przedsiębiorcami w związku ze zmieniającym się otoczeniem prawno–podatkowym.

Warsztaty dostępne w ramach Kongresu Rady Podatkowej dotyczą tematów:

•    09:00 – 10:30 Warsztat 1. Partner DZP: Wykorzystanie WIS w polityce podatkowej firmy
•    10:45 – 12:15 Warsztat 2. Partner MDDP: szczegóły wkrótce
•    12:30 – 14:00 Warsztat 3. Partner KPMG: Ulga na prace B+R i IP Box – instrumenty

Zobacz program wydarzenia.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, KPMG, MDDP.

Partnerami medialnymi są: Wolters Kluwer Polska, Przegląd Podatkowy, Prawo.pl

Zarejestruj się TUTAJ.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Konfederacja Lewiatan