Mediacja online bezpłatnie do 10 maja 2020 r.
26 marca 2020

Mediacja online bezpłatnie do 10 maja 2020 r.

Oferujemy pomoc online w rozwiązywaniu trudności przedsiębiorców związanych z epidemią COVID -19 w drodze negocjacji i mediacji z kontrahentami, pracownikami i ich pełnomocnikami – bezpłatnie do 10 maja 2020 r.

Pandemia koronawirusa to czas, w którym na bieżąco musimy reagować na ciągle zmieniającą się sytuację społeczno-gospodarczą. To również czas wielu wyzwań dla przedsiębiorców – renegocjacja kontraktów, przedterminowe wypowiedzenia umów o pracę, zagrożenie upadłością – to sytuacje, z którymi być może będziecie musieli się zmierzyć. W tym czasie możecie zatem stanąć w obliczu wielu niecodziennych sytuacji z waszymi kontrahentami, czy współpracownikami.

Aby wesprzeć Waszą działalność w tym trudnym okresie mediatorzy Centrum Mediacji Lewiatan zgłaszają gotowość do prowadzenia online nieodpłatnych mediacji przez okres najbliższych sześciu tygodni w ramach akcji „Rozwiązywanie trudności przedsiębiorców związanych z epidemią COVID -19 w drodze negocjacji i mediacji online z kontrahentami, pracownikami i ich pełnomocnikami.”

Proces świadczenia tego wsparcia będzie odbywał się całkowicie zdalnie. Spotkania będą organizowane przy pomocy elektronicznych środków przekazu, z uwzględnieniem wszelkich zasad mediacji – w tym poufności.

Warunkiem podjęcia mediacji jest wyrażenie zgody przez obie strony. W sytuacji gdy tylko jedna strona będzie gotowa (zmuszona do) renegocjacji warunków umownych to zadaniem mediatora będzie również ustalenie tej kwestii z drugą stroną tj. czy wyraża zgodę np. na renegocjację kontraktu czy podpisanie porozumienia zmieniającego.

Jeśli w ramach prowadzonych przez naszych mediatorów mediacji online (ODR – online dispute resolution) pojawi się konieczność podpisania porozumienia czy np. aneksu do realizowanego kontraktu, to będziemy starali się optymalizować przepływ dokumentów, aby również odbywał się on zdalnie, np. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Już dzisiaj Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie zdalnego obiegu dokumentów do sądów.

W sytuacji konieczności zatwierdzenia porozumienia przez sąd będziemy dążyli do zdalnego doręczania dokumentów do sądu celem uzyskania szybkiego zatwierdzenia danej ugody.

Zainteresowanych skorzystaniem z tej bezpłatnej usługi mediacji online prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: mediacje@konfederacjalewiatan.pl w tytule maila wpisując: „ODR – zgłoszenie”. Państwa sprawa zostanie przekazana mediatorowi Centrum Mediacji Lewiatan, który następnie skontaktuje się z Państwem. Lista mediatorów świadczących swoje usługi w ramach tej akcji znajduje się tutaj .

Konfederacja Lewiatan