Plany ciągłości działania firmy – weź udział w międzynarodowym badaniu
11 maja 2020

Plany ciągłości działania firmy – weź udział w międzynarodowym badaniu

Zachęcamy menedżerów, przedsiębiorców, członków izb gospodarczych i związków przedsiębiorców do udziału w międzynarodowym badaniu na temat ciągłości działania. Wypełnienie ankiety w przypadku, gdy organizacja miała plan ciągłości działania i komitet/zespół zarządzania kryzysowego zajmuje ok. 5 minut. Wyniki zostaną opublikowane pro bono.

Ankieta dostępna jest tutaj.

Firmy, które zawczasu opracowały procedury kryzysowe sprawniej i efektywniej dostosowały się do funkcjonowania w warunkach pandemii – wynika z pilotażowego badania przeprowadzonego przez SGH.

Wpływ koronawirusa na funkcjonowanie przedsiębiorstw widoczny jest gołym okiem. Bardzo wiele z nich – w mniejszym lub większym zakresie – przestawiło się na pracę zdalną, która dotychczas nie była tak popularna. Pozwoliło to na utrzymanie ciągłości działania, w wielu przypadkach pozwoliło utrzymać miejsca pracy.

Nowe realia pracy stały się obiektem zainteresowania naukowców, którzy chcą bliżej przyjrzeć się zachodzącym obecnie zmianom. Dlatego też współpracujący ze sobą naukowcy: prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska (SGH), prof. Paola Bongini (University of Milan-Bicocca) oraz prof. Oliviero Roggi (UNIFI, Włochy oraz Fundacao Dom Cabral, Brazylia) zdecydowało się na przeprowadzenie międzynarodowych badań dotyczących ciągłości badania w czasie pandemii COVID-19. Badania prowadzone są w Polsce, Włoszech, Szwecji i Brazylii.

Zachęcamy z różnych branż do udziału w badaniu. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie SGH

 

Konfederacja Lewiatan