Potrzebny gospodarczy okrągły stół
04 listopada 2020

Potrzebny gospodarczy okrągły stół

• Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń – uważa Konfederacja Lewiatan.
• I apeluje, aby rząd wypracowywał rozwiązania dotyczące walki ze skutkami pandemii wspólnie z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi czy samorządami.
• Rząd musi podzielić się odpowiedzialnością za sytuację w kraju.

– Konieczne jest wdrażanie rozwiązań wypracowanych w prawdziwym dialogu z biznesem. Eskalacja epidemii wymaga od rządzących zmiany sposobu myślenia. Dziś hasłem przewodnim powinna być współpraca i współodpowiedzialność – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Z nadzieją odebraliśmy ostatnio deklarację wicepremiera Jarosława Gowina o współpracy i dialogu z biznesem w walce ze skutkami pandemii. Cieszy nas zapowiedź, że rząd pracuje nad strategiami wsparcia dla polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych 6-9 miesięcy, a także na najbliższe kilka lat. Właśnie takiego strategicznego spojrzenia w przyszłość brakuje nam w ostatnich miesiącach.

– Dobrym zwiastunem jest objęcie przez wicepremiera przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego i jego otwarcie na spotkania z przedstawicielami biznesu. Rada to dobre miejsce, w którym możemy szybko i efektywnie zacząć pracę. Bo dziś potrzebujemy nowego gospodarczego okrągłego stołu, by wspólnie wypracować strategię – dodaje Maciej Witucki.

Konfederacja Lewiatan