Pracodawcy boją się czwartej fali Covid-19
23 lipca 2021

Pracodawcy boją się czwartej fali Covid-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział dzisiaj, że wszystkie analizy, którymi dysponuje rząd wskazują, iż czwarta fala Covid-19 będzie się rozpędzała.

Komentarz Moniki Fedorczuk, ekspertki Konfederacji Lewiatan

Coraz bardziej obawiamy się kolejnego lockdownu i namawiamy rząd do wprowadzenia takich rozwiązań, które mogą być pomocne w walce z pandemią. Dla nas zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy staje się priorytetem. Musimy dbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Apelujemy więc do rządu o przyspieszenie szczepień, które są jedynym skutecznym narzędziem w walce z pandemią. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się kolejnych okresów zamrożenia gospodarki. Osoby niezaszczepione nie tylko zagrażają systemowi ochrony zdrowia, ale także finansom publicznym (kolejny lockdown) i gospodarce (upadek firm, likwidacja miejsc pracy).

Proponujemy, aby wprowadzić obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych, dać możliwość sprawdzania, kto jest zaszczepiony, a kto nie, czy wyposażyć przedsiębiorców w narzędzia prawne pozwalające odmawiać obsługi osobom niezaszczepionym.

Konfederacja Lewiatan