Pracodawcy chcą szybko rozpocząć szczepienia pracowników
20 kwietnia 2021

Pracodawcy chcą szybko rozpocząć szczepienia pracowników

• Dzisiaj nad propozycjami rządu dotyczącymi szczepień w zakładach pracy dyskutować ma Rada Przedsiębiorczości zrzeszająca największe organizacje biznesowe.
• Przedsiębiorcom zależy, aby szczepienia w firmach ruszyły jak najszybciej i objęły jak największą liczbę pracowników.

W rządowych propozycjach znalazła się zapowiedź rozszerzenia liczby firm, które będą mogły wziąć udział w szczepieniach, dzięki możliwości przystąpienia do nich grup kapitałowych, składających się z kilku spółek, które łącznie zatrudniają co najmniej 500 osób. Rząd nie godzi się natomiast na szczepienia także rodzin pracowników.


– Przedsiębiorcom zależy, aby szczepienia w firmach ruszyły jak najszybciej i objęły jak największą liczbę pracowników. Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia szczepień i ich popularyzowania wśród pracowników. Naszym zdaniem przystąpienie do programu zakładów pracy pozytywnie wpłynie na liczbę osób chętnych do zaszczepienia się. Cieszymy się, że rząd uwzględnił część naszych postulatów. Włączenie do szczepień grup kapitałowych, składających się z kilku spółek, zapewni większą powszechność szczepień. Szkoda, że pracodawcy nie będą mogli szczepić rodzin pracowników. Ale chcemy jeszcze z rządem na ten temat rozmawiać. Firmy mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie, które są gwarancją bezpiecznego przeprowadzenia szczepień – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan proponuje również umożliwienie pracodawcom szczepienia całego środowiska kontaktów społecznych wokół firmy, a także szczepienia rodzin pracowników, dostawców, usługodawców, innych kontrahentów oraz pracowników outsourcowanych.

Konfederacja Lewiatan