Prof. Jacek Męcina powołany w skład think thanku NCBR
12 lipca 2021

Prof. Jacek Męcina powołany w skład think thanku NCBR

Wybitni przedstawiciele świata nauki i biznesu weszli w skład nowo powołanego think tanku Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest wśród nich prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Think tank wspierać będzie dyrektora Centrum oraz ministra nadzorującego Centrum w podejmowaniu strategicznych decyzji, wyznaczaniu kierunków działań i programów w szeroko rozumianej sferze innowacji, B+R.

Głównym zadaniem think tanku NCBR będzie opracowywanie i przygotowywanie analiz, rekomendacji w zakresie wyzwań i procesów w sferze innowacji i B+R.

W skład think tanku, kierowanego przez dyrektora NCBR, wchodzą eksperci – zarówno naukowcy jak i przedstawiciele świata biznesu (także rynku start – upów):
• prof. Jerzy Hausner – członek Rady Centrum;
 prof. Magdalena Król – specjalista z zakresu onkologii eksperymentalnej, lekarz weterynarii, Kierownik Samodzielnej Pracowni Biologii Nowotworu w Instytucie Biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
• Kinga Piecuch – Enterprise Industry Lead w Microsoft CEE;
• dr hab. Roman Szwed – prezes zarządu spółki Atende S.A., naukowiec, informatyk, nauczyciel akademicki;
• dr hab. Eligiusz Krześniak, prof. UŁa – partner zarządzający w międzynarodowej kancelarii Squire Patton Boggs Krześniak sp.k., prezes Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego, arbiter w Trybunale Arbitrażowym do Spraw Sportu (CAS) w Lozannie, w Szwajcarii, specjalista z zakresu prawa nowych technologii i telekomunikacji;
• Artur Waliszewski – dyrektor Google Polska;
• prof. Jacek Męcina – prawnik, polityk społeczny, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, pracownik Instytutu Polityki Społecznej WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego.

Powołanie think tanku to kolejny etap realizowania strategii Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która oprócz finansowania B+R zakłada również aktywne uczestnictwo w tworzeniu ekosystemu innowacji.

Prof. Jackowi Męcinie serdecznie gratulujemy nominacji do think thanku NCBR.

Konfederacja Lewiatan