Przedsiębiorcy są gotowi na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych
05 lutego 2021

Przedsiębiorcy są gotowi na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych

Od 12 lutego otwarte zostaną, w reżimie sanitarnym, hotele, kina, teatry, filharmonie i opery oraz stoki narciarskie i baseny. Zamknięte mają pozostać restauracje oraz siłownie i branża fitness – zapowiedział dzisiaj rząd.

– To dobra informacja dla wielu przedsiębiorców. Od dawna apelujemy, aby rząd stopniowo, w sposób bezpieczny, odmrażał gospodarkę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie polskiej drogi walki ze skutkami pandemii Covid-19, która umożliwi luzowanie obostrzeń w sposób odpowiedzialny, dający szanse na rozpoczęcie działalności na mniejszą skalę i przy dodatkowych obostrzeniach, w miarę zmniejszania liczby zakażeń. Przedsiębiorcy z zamkniętych branż są skłonni uruchamiać swoje biznesy nawet przy mniejszych limitach klientów, są na to gotowe też branża gastronomiczna i fitness , o ile skala działalności będzie mogła być zwiększana w miarę ustępowania pandemii. Są też przygotowani na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych i zasad bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że w kolejnym etapie otwarte zostaną restauracje, czy firmy z branży targowej. Czekamy na precyzyjny plan bezpiecznego odmrażania gospodarki. Podtrzymujemy propozycję powołania specjalnego zespołu z udziałem przedsiębiorców i epidemiologów, który jak najszybciej przygotuje wytyczne rozmrażania kolejnych branż bezpośrednio lub pośrednio dotkniętych lockdownem.

Konfederacja Lewiatan