Rada Przedsiębiorczości apeluje o odmrożenie kilku branż
27 kwietnia 2021

Rada Przedsiębiorczości apeluje o odmrożenie kilku branż

Rada Przedsiębiorczości, w związku z tworzeniem przez rząd planu odmrażania gospodarki na najbliższe miesiące, apeluje o otwarcie od 4 maja br. kilku branż.

Apel Rady Przedsiębiorczości

Chodzi o odmrożenie całości handlu detalicznego, gastronomii (w wersji minimalnej, w pierwszym etapie, możliwość przyjmowania gości w zewnętrznych ogródkach obiektów gastronomicznych), hoteli (w pierwszym etapie na poziomie co najmniej 50% obłożenia w danym obiekcie) oraz klubów fitness i innych usług. Otwarcie powinno nastąpić z zachowaniem reżimów sanitarnych i ograniczeń liczby klientów.

Rada Przedsiębiorczości jest w stanie zrozumieć ograniczenia terytorialne, w wypadku gdyby w momencie podejmowania decyzji nadal występowały istotne różnice w poziomie zakażeń pomiędzy poszczególnymi województwami.
Równocześnie przedsiębiorcy przypominają i podtrzymują swoją rekomendację maksymalnego przyspieszania i rozszerzania programu sczepień (także w zakładach pracy) jako jedynego środka chroniącego przed zdrowotnymi i gospodarczymi skutkami pandemii.
Propozycje Rady Przedsiębiorczości zostały przekazane premierowi Jarosławowi Gowinowi na spotkaniu konsultacyjnym.

Radę Przedsiębiorczości tworzą ABSL, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, BCC i Związek Rzemiosła Polskiego.

Konfederacja Lewiatan