Ruszył konkurs „Firma Przyjazna Rodzinie”
23 lipca 2020

Ruszył konkurs „Firma Przyjazna Rodzinie”

Rozpoczął się konkurs„Firma Przyjazna Rodzinie/ #Firma Przyjazna Człowiekowi” (Human&Family Humanites Wellbeing AWARD). Wnioski można nadsyłać jeszcze przez tydzień. Konfederacja Lewiatan jest partnerem konkursu.

Firma Przyjazna Rodzinie/ #Firma Przyjazna Człowiekowi” (Human&Family Humanites Wellbeing AWARD) to wyróżnienie wyjątkowe, które nagradza wielowymiarowe podejście biznesu do rozwoju społecznego.

Środowisko pracy poprzez kształtowane polityki zatrudnienia ma istotny wpływ społeczny na tworzony ekosystem, w którym funkcjonuje rodzina. Humanites wypromował w Polsce pojęcie „integracji ról zawodowych i prywatnych” jako alternatywę dla dotychczasowego pojęcia work-life balance (równowaga ról), które wprowadza pewną rywalizację tych ról, wskazując na fakt, że mamy jedno życie w różnych rolach i tworzenie kultury pracy w firmach powinno służyć temu, by jak najlepiej te role łączyć.

W tym szczególnym czasie, gdy biznes mierzy się z kryzysem, widmem zwolnień, redukcją etatów i wynagrodzeń szczególnie istotne jest to w jaki sposób sobie z tym kryzysem poradzi, pozostając fair wobec zatrudnionych ludzi. Konkurs jest szansą na pokazanie godnych do naśladowania zachowań i codziennych decyzji, które stawiają człowieka – pracownika na pierwszym miejscu.

Konfederacja Lewiatan