Trwa 3. edycja konkursu „Liderzy ESG” – zachęcamy do zgłoszeń
13 września 2023

Trwa 3. edycja konkursu „Liderzy ESG” – zachęcamy do zgłoszeń

fot. stockwerk-fotodesign / Shutterstock

Zapraszamy do udziału w 3. edycji konkursu „Liderzy ESG”. Firmy i instytucje mogą zgłaszać się do 16 października 2023 r.

Tytuł „Lider ESG” jest przyznawany firmom i instytucjom, które mają i realizują wyróżniającą się strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi wspierające ochronę środowiska lub zrównoważony rozwój społeczny oraz prowadzą skuteczne kampanie informacyjne i promocyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Korzyści z uzyskania tytułu „Lider ESG”

Od zrównoważonego rozwoju firmy zależy koszt finansowania jej działalności. Zdobywając tytuł „Lidera ESG”, można udowodnicie gotowość stawienia czoła rosnącym wymaganiom inwestorów i kredytodawców.

Formularze zgłoszeniowe w konkursie „Liderzy ESG” są kompleksowo oceniane przez Zespół analityczny oraz Kapitułę konkursu, złożoną z ekspertów w dziedzinie ESG, rynków finansowych, przedstawicieli nauki i biznesu.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem konkursu.

Jak się zgłosić do konkursu „Lider ESG”

Aby wysłać zgłoszenie należy wejść na stronę internetową konkursu, wybrać kategorię i wypełnić formularz zgłoszeniowy najpóźniej 16 października 2023 r.

Firmy i instytucje mogą aplikować w trzech kategoriach:

  • „Strategia ESG”,
  • „Innowacja w obszarze ESG” oraz
  • „Program edukacyjny w obszarze ESG”.

W każdej kategorii Kapituła może przyznać pierwsze miejsce – diamentowe, drugie miejsce – złote, trzecie miejsce – srebrne, a także wyróżnienia specjalne.

W konkursie można aplikować w więcej niż jednej kategorii.

Wizjoner/Wizjonerka Zrównoważonego Rozwoju

Specjalne wyróżnienie „Wizjonera/Wizjonerki Zrównoważonego Rozwoju” jest przyznawane osobom fizycznym, które swoją postawą i autorytetem wspierają odpowiedzialny biznes.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali wręczenia nagród „Liderzy ESG”, 12 grudnia 2023 roku.

Więcej informacji o konkursie tutaj.