Warsaw Genomics prowadzi testy na obecność koronawirusa – włącz się w ich finansowanie
30 marca 2020

Warsaw Genomics prowadzi testy na obecność koronawirusa – włącz się w ich finansowanie

W obliczu epidemii zespół Warsaw Genomics skoncentrował swoje wysiłki i zasoby na zapewnieniu dostępności testów molekularnych pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie aktywnego zakażenia koronawirusem. Już od 20 marca br. w naszym laboratorium w Warszawie realizujemy testy w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Ekspertyza naszych zespołów i nowoczesne zaplecze laboratoryjne, którym dysponujemy, pozwalają nam już teraz na realizację do 1000 testów w ciągu jednej doby. Wszystkie testy diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2 wykonywane są w naszym laboratorium metodą RT-PCR w czasie rzeczywistym, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Center for Diseases Control and Prevention (USA), polskiego Konsultanta Krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania firm i instytucji – m. in. PKO BP, Deloitte, Trecom, Tar Heel Capital – Private Equity, ANG Spółdzielnia, Orange, PBN Paribas Bank Polski, Fundacji TVN „Nie jesteś sam” czy Żabka Polska, które zdecydowały się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów i przekazać nabyte testy na rzecz wsparcia polskich szpitali i placówek medycznych w tym wymagającym czasie. Tym samym zawiązała się nieformalna Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem w Polsce.

Mamy świadomość, jak potrzebne jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który na pierwszej linii frontu chroni społeczeństwo przed koronawirusem. Dlatego zachęcamy Państwa do włączenia się, wzorem inicjatorów Koalicji, do wsparcia tego działania. Mogą Państwo to zrobić poprzez zakup testów i przekazanie ich na rzecz dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego. Koszt 1 testu to 400 zł.

Więcej informacji udziela: Anna Ciecierska, koalicjafirm@warsawgenomics.pl, tel. 600 834 866

Kliknij TUTAJ aby pobrać pełną treść zaproszenia do włączenia się w akcje wsparcia dla warszawskiego laboratorium Warsaw Genomics wykonującego testy na koronawirusa.

 

Konfederacja Lewiatan