Debata „Pakiet Farmaceutyczny – czy w Polsce da się pogodzić innowacyjność i dostępność leków?

Termin
25/09/2023
Godzina
10:00
Rejestracja
Zarejestruj się

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie pt. „Pakiet Farmaceutyczny – czy w Polsce da się pogodzić innowacyjność i dostępność leków?”.

Spotkanie dotyczyć będzie wpływu unijnego Pakietu Farmaceutycznego na sektor ochrony zdrowia w Polsce w szczególności pod kątem:

  • mechanizmów pobudzania innowacyjności sektora, w szczególności prac R&D, w kontekście finansowania innowacji oraz ochrony produktów innowacyjnych trafiających na rynek
  • stymulowania inwestycji medycznych w Polsce i w regionie, w szczególności w zakresie wzmacniania bezpieczeństwa lekowego regionu oraz pobudzania wzrostu sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego jako istotnych gałęzi nowoczesnej gospodarki.

W debacie moderowanej przez mec. Joannę Krakowiak (Wardyński i Wspólnicy) oraz red. Jakuba Styczyńskiego (rynekzdrowie.pl) wezmą udział (szczegóły dotyczące prelegentów – str.2 i 3):

– Marlena Tryka – Ministerstwo Rozwoju i Innowacji
– Wojciech Nowak – Novartis
– Oleg Siarkevych – BioForum
– Grzegorz Rychwalski – PZPPF KPL
– Sędzimir Chmurzyński – Adamed

Debata będzie poprzedzona wystąpieniami wprowadzającymi w tematykę debaty oraz przedstawiającymi obecne stanowiska międzynarodowych organizacji Medicines for Europe oraz EuropaBio.

Prezentacje zostaną wygłoszone przez:
– mec. Joanna Krakowiak – Wardyński i Wspólnicy
– Adrian Van Den Hoven – Medicines for Europe
– Vlad Olteanu – EuropaBio

Debata odbędzie się stacjonarnie 25 IX 2023, w godz. 10.00-14.00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan, ul. Z. Cybulskiego 3, Warszawa.

Rejestracja tutaj. Udział jest bezpłatny.