Baza Usług Rozwojowych jako skuteczne narzędzie rozwoju Twojego biznesu – spotkanie online

Termin
26/07/2023
Godzina
11:00
Rejestracja
Zarejestruj się

Konfederacja Lewiatan zaprasza na spotkanie online

Baza Usług Rozwojowych jako skuteczne narzędzie rozwoju Twojego biznesu

26 lipca 2023 r. godz.: 11:00 -13:00

Udział jest bezpłatny.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępna baza zawierająca oferty usług rozwojowych świadczonych w rozmaitych formach (m.in. szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu), dzięki którym przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz osoby prywatne mogą rozwijać swoje kompetencje i kwalifikacje.

Obecnie w BUR oferowanych jest ok. 30 tys. usług rozwojowych. Na usługi zamieszczone w BUR uczestnicy szkoleń i doradztwa mogą otrzymać dofinansowanie europejskie w wysokości nawet  80 proc. Administratorem Bazy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Baza jest kluczowym „okienkiem”, z którego trzeba wybierać usługi szkoleniowe i doradcze z dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach perspektywy finansowej  2021-2027 na rozwój kompetencji i kwalifikacji za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych (BUR), przeznaczono prawie 7 mld zł.

Składają się na to środki z szesnastu programów regionalnych i krajowego programu Fundusze Europejskie na rzecz Rozwoju Społecznego (FERS). Oznacza to, że w kolejnych latach w dyspozycji pracowników przedsiębiorstw i osób indywidualnych będzie trzykrotnie więcej środków na ten cel, niż w poprzedniej perspektywie.

Dodatkowo firmy wpisane do Bazy już za kilka miesięcy same będą mogły pozyskać wsparcie na rozwój swoich usług, m.in. poprzez zakup licencji, pozyskanie nowego know-how czy wykorzystania nowych technologii.

W czasie webinaru eksperci z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości omówią następujące tematy:

  • Baza Usług Rozwojowych – dlaczego warto tu być?
  • Jak wpisać się do Bazy? Wymagania i formalności w przypadku świadczenia usług z dofinansowaniem UE.
  • Wsparcie dla firm szkoleniowo-doradczych świadczących usługi rozwojowe wpisane do BUR finansowane z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027
  • Jakich usług będą szukać w Bazie przedsiębiorcy oraz pracownicy i kiedy należy się tego spodziewać?

Spotkanie poprowadzi: Małgorzata Lelińska, dyrektorka Departamentu Funduszy Unijnych i Edukacji Cyfrowej Konfederacji Lewiatan

Rejestracja tutaj.

KONTAKT:

Sławomir Radtke, Departament Wydarzeń
tel. 572 007 742, sradtke@lewiatan.org