e-Akademia Lewiatana: Odpowiedzialność cywilna i karna członków organów spółek i wspólników

Termin
17/03/2022
Godzina
10:00
Rejestracja
Zarejestruj się

Ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki, chroniąca majątek prywatny udziałowców czy akcjonariuszy nie obejmuje członków zarządu. Dlatego warto wcześniej podjąć środki ochrony osobistego majątku.
Podczas spotkania poświęconemu tematyce odpowiedzialności prawnej członków organów spółek i wspólników udzielimy cennych wskazówek na przyszłość z zakresu działań, jakie polecamy podejmować w celu możliwie szerokiego ograniczenia odpowiedzialności członków zarządu.

Celem naszego spotkania jest przekazanie uczestnikowi praktycznej wiedzy dotyczącej zasad odpowiedzialności za zobowiązania podmiotów, którymi kierują, nabycie umiejętności przeprowadzenia samodzielnej, krytycznej analizy konkretnych stanów faktycznych, a także przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie ryzyk związanych z zarządzaniem spółką.

Jednocześnie uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z aktualnie obowiązującym stanem prawnym.
Całość w przystępnym języku i miłej atmosferze.

Program

Spotkanie podzielimy na dwa bloki. Poprowadzą je adw. Przemysław Szmidt i adw. dr Piotr Karlik.

Uczestnicy zapoznają się nie tylko z zakresem odpowiedzialności cywilnej, ale również karnej.

 • kto, kiedy i za co może ponieść odpowiedzialność w ramach spółek osobowych i kapitałowych;
 • wobec kogo i na jakich zasadach odpowiadają członkowie organów spółek i wspólnicy;
 • jak tej odpowiedzialności uniknąć lub ją złagodzić, jak się bronić;
 • jak chronić swój majątek prywatny będąc członkiem organów spółek lub wspólnikiem;
 • jakie są do dyspozycji instrumenty i produkty finansowe zabezpieczające członków zarządu, organów spółek i wspólników przed odpowiedzialnością majątkową

Webinarium jest kierowane głównie do:

 • członków zarządu spółek
 • wspólników spółek
 • kierowników biura zarządu
 • sekretarzy i asystentów zarządu
 • osób wspierających prawne działania organów spółek
 • compliance oficerów

O Kancelarii Filipiak Babicz Legal: Mamy szerokie i wieloletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej i podatkowej podmiotów gospodarczych, w tym także spółek publicznych.
Nasi prawnicy i doradcy podatkowi świadczyli pomoc prawną zarówno w zakresie prawa kontraktowego, podatków, czy prawa pracy, jak i przy prowadzeniu sporów sądowych w sprawach z szerokiego spektrum dziedzin prawa.
Nasze szerokie kompetencje oraz doświadczony zespół gwarantuje, że prowadzone przez nas projekty obsługiwane są kompleksowo, począwszy od analizy prawnej ich założeń, aż po ich wykonanie tak, aby ostateczne rozwiązania w zgodzie z prawem realizowały interes Klienta.
Znajdujemy się w gronie 30 największych kancelarii prawnych w Polsce, w tym kolejny rok z rzędu 2. pod względem wielkości kancelarią prawną w Wielkopolsce (według Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej). Tę pozycję zdobyliśmy w ciągu dwunastu lat wytężonej pracy. Jesteśmy młodzi i doskonale rozumiemy otaczającą nas rzeczywistość biznesową. Angażujemy się w naszą pracę.
Jesteśmy odważni i dynamiczni. Dbamy, aby współpraca Prawnik – Klient była na tyle ścisła, aby umożliwiała zapobieganie problemom. Rozwiązywanie już powstałych jest z reguły trudniejsze.
A prawie zawsze droższe. Zależy nam na budowaniu z Klientami wspólnego sukcesu. To od Państwa późniejszej oceny i rekomendacji zależy przecież nasz rozwój.

Szczegóły organizacyjne:

 • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w przypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowyml wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek:
Konfederacja Lewiatan
e-mail:gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
tel. 22 55 99 940