Energy Week 2024 – patronat Lewiatana

Termin
13/05/2024 - 17/05/2024
Rejestracja
Zarejestruj się

Studenckie Koło Naukowe Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej organizuje 

Energy Week 2024

w dniach 13 – 17 maja 2024 w Szkole Głównej Handlowej.

Wydarzenie jest przede wszystkim kierowane do studentów oraz osób związanych z branżą energetyczną, jednakże dostęp do eventu mają wszystkie zainteresowane osoby. Udział w konferencji jest bezpłatny.

ENERGY WEEK organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki to jeden z największych cyklicznych projektów w Polsce o charakterze konferencji naukowej z dziedziny szeroko rozumianej energetyki.

Składa się z cyklu prelekcji, warsztatów, debat, paneli eksperckich oraz konkursów prowadzonych przez członków Koła, partnerów wydarzenia oraz ekspertów z sektora energetycznego dla zainteresowanych branżą.

Tegoroczna – jubileuszowa – 10. edycja jest poświęcona zagadnieniom transformacji energetycznej. Paneliści i prelegenci omówią m. in.:

  • kwestie rozwoju odnawialnych i bezemisyjnych źródeł energii,
  • temat polityki, gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polski,
  • finansowania zielonej transformacji,
  • roli młodego pokolenia w kształtowaniu przyszłości energetyki.

Konferencja 13 – 17 maja 2024 odbędzie się w gmachach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenia wchodzące w ramy projektu będą prowadzone w trybie hybrydowym – poprzez udział stacjonarny (po wypełnieniu formularza rejestracyjnego) oraz poprzez transmisję na żywo na stronie wydarzenia.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Konferencja będzie składała się z:
• Dnia promocyjnego na Auli Spadochronowej – 13 maja (poniedziałek);
• 4 dni merytorycznych zatytułowanych:
1. „Ostatnie lata w energetyce – rozwój bezemisyjności” – 14 maja (wtorek);
2. „Polityka, gospodarka i bezpieczeństwo energetyczne Polski” – 15 maja (środa);
3. „Finanse w zielonej transformacji” – 16 maja (czwartek);
4. „Znaczenie młodego pokolenia w kształtowaniu przyszłości energetyki” – 17 maja (piątek).

Organizatorzy planują również wydanie pokonferencyjnej publikacji, analizującej tezy omawiane podczas wydarzenia. Zeszłoroczna publikacja pt. „Wyzwania kształtujące przyszłość zrównoważonej energetyki w Polsce” została zaprezentowana na XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a wersja zrecenzowana została oddana do druku w formie publikacji naukowej przez Oficynę Wydawniczą SGH.

Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH jest organizacją zrzeszającą osoby, których zainteresowania związane są z szeroko pojętym sektorem energetycznym. Koło skupia wokół siebie studentów zarówno Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jak i innych uczelni z całej Polski. SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie i działa przy Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem naukowym organizacji jest dr hab. Grażyna Wojtkowska–Łodej, profesor SGH.

Strona projektu

Więcej infromacji o konferencji i agenda na stronie internetowej wydarzenia

Wydarzenie na Facebooku

W poprzednich edycjach organizatorzy skupili uwagę na poszerzaniu wiedzy w zakresie energetyki konwencjonalnej, gospodarki energetycznej i ostatnio na polskiej transformacji energetycznej. Projekt składał się z prelekcji i był wzbogacany o debaty eksperckie i studenckie. Mieliśmy przyjemność gościć prelegentów i panelistów z takich firm i instytucji jak m.in. URE, NFOŚiGW, PSE, Veolia, PIGEOR, Axpo, Lexus, PESA, PTPiREE, Stoen, PwC, EY, PGNiG, PGE Energia Odnawialna, Gaz-System, KGHM, Siemens, KAPE, Forum Energii, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Reform oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.