IX Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN – patronat Lewiatana

Termin
20/11/2023 - 21/11/2023
Rejestracja
Zarejestruj się

PCG Academia, Fundacja Rektorów Polskich oraz Times Higher Education
zapraszają na

IX Konferencję Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN

20 i 21 listopada w Centrum Konferencyjnym Narvil Conference & Spa w Serocku

Już niemal dekadę Konferencja LUMEN stanowi centralne miejsce debaty o najlepszych praktykach w zarządzaniu polskim szkolnictwem wyższym. Po okresie pandemii i transmisji Konferencji w Internecie, LUMEN powraca jako wydarzenie stacjonarne, połączone z galą wręczenia nagród dla najlepszych uczelni z Polski i z Ukrainy w THE World University Rankings.

Konfederacja Lewiatan jest patronem konferencji.

Najważniejsze debaty na LUMEN 2023

IX Konferencję LUMEN uroczyście zainauguruje pan William S. Mosakowski, prezes i założyciel firmy Public Consulting Group z Bostonu, będącej właścicielem firm PCG Academia i LIBRUS, obsługujących szkoły na wszystkich etapach edukacji w Polsce.

Wśród głównych punktów agendy pierwszego dnia konferencji należy wymienić:

  • dyskusję podsumowującą 5 lat obowiązywania Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce,
  • panel z udziałem rektorów pięciu wiodących ukraińskich uczelni na temat odbudowy ukraińskiego systemu edukacji po wojnie,
  • wieczorną Galę rozdania nagród w rankingu THE World University Rankings 2024 dla najlepszych uczelni z Polski i z Ukrainy.

Ceremonię poprzedzi omówienie metodyki tegorocznego rankingu, w którym zostało sklasyfikowanych blisko 2,000 szkół wyższych z całego świata. Wyróżnienia wręczą przedstawicielki Times Higher Education z Wielkiej Brytanii – pani Lachyn Italmazova (Commercial Director, THE) i pani Magdalena Marzec (Regional Manager, THE). Wieczorem na gości konferencji czekają liczne atrakcje, w tym uroczysta kolacja, koncert w wykonaniu pani Olgi Bończyk i impreza taneczna.

Drugiego dnia konferencji poruszane będą tematy, które w 2023 roku rozgrzewały debatę w gremiach odpowiedzialnych za cyfryzację polskich szkół wyższych. Począwszy od najgorętszego obecnie tematu sztucznej inteligencji (AI) i jej wpływu na edukację w Polsce, poprzez przegląd najnowszych zmian w prawie o szkolnictwie wyższym regulujących przebieg procesów cyfrowych na uczelniach (e-teczka, e-dyplomy, e-rekrutacja, e-doręczenia, EZD), a skończywszy na aspektach związanych z dostępnością i wykorzystaniem środków europejskich na dalszy, dynamiczny rozwój polskich szkół wyższych.

Prelegenci

W roli prelegentów IX Konferencji LUMEN wystąpią między innymi profesorowie: Łukasz Sułkowski, Jerzy Woźnicki, Jarosław Górniak, Michał Jerzy Zasada, Jerzy Lis, Jan Szmidt, , Yurii Bobalo, Igor Ruban, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki panowie Mateusz Rafał i Łukasz Wawer, przedstawiciele Konfederacji Lewiatan –  pani Małgorzata Lelińska, Dyrektorka Departamentu Funduszy Unijnych i Edukacji Cyfrowej oraz pan Marcin  Kowalski, Przewodniczący Rady ds. EdTech, przedstawiciele Ośrodka Przetwarzania Informacji, Stowarzyszenia Forum Dziekanatów oraz firm takich jak WEBCON, Elsevier czy Wolters Kluwer.

Udział w Konferencji LUMEN 2023 zapowiedziało kilkudziesięciu rektorów wiodących polskich i ukraińskich uczelni nagrodzonych w tegorocznym THE World University Rankings, a także dziesiątki prorektorów, kanclerzy i menedżerów uczelni z całego kraju.

Patronat

Patronat nad wydarzeniem: Ministerstwo Edukacji i Nauki – patronat honorowy, a także Konfederacja Lewiatan, Przewodniczący KRASP, Polska Komisja Akredytacyjna, Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy oraz Stowarzyszenie Forum Dziekanatów.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie tutaj

Program konferencji

Wszelkich informacji na temat Konferencji udziela Biuro Projektu LUMEN pod numerem telefonu: +48 669 917 029 lub adresem e-mail: info@pcgacademia.pl.