Jak zapobiegać kryzysom medialnym i przeciwdziałać ich skutkom? (e-Akademia Lewiatana)

Termin
23/05/2022
Godzina
10:00

Konfederacja Lewiatan wraz z Kancelarią Filipiak Babicz Legal zapraszają na webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana

Jak zapobiegać kryzysom medialnym i przeciwdziałać ich skutkom? Współpraca z mediami w sytuacjach kryzysowych

23 maja 2022 r. 

godz.: 10:00-11:30

Udział bezpłatny

 

Bu­do­wa­nie wi­ze­run­ku mar­ki i oso­by jest kosz­tow­nym i dłu­go­trwa­łym pro­ce­sem. W do­bie roz­wo­ju me­diów elek­tro­nicz­nych (w tym me­diów spo­łecz­no­ścio­wych), znisz­cze­nie te­go wy­sił­ku mo­że mieć miej­sce nie­mal na­tych­miast. Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać gdy zaistnieje kryzys wizerunkowy – tego dowiesz się  w trakcie naszego spotkania. Podzielimy się swoją praktyką i podpowiemy o co warto zadbać.

Celem spotkania jest omówienie podstawowych zasad taktyki prawnej związanej z ustalaniem reakcji na sytuacje kryzysowe.

Uczestnicy naszego szkolenia przygotują się do trudnych dla organizacji sytuacji jakimi są kryzysy wizerunkowe – uzyskają informacje jakie sposoby reakcji są pożądane, a których należy unikać.

Spotkanie poprowadzi adw. dr Anna Wilińska-Zelek.

Omówione zostaną poniższe zagadnienia:

 • Kryzys wizerunkowy i jego oblicza – podstawowe zasady zarządzania kryzysem.
 • Dziennikarskie prawo do informacji – czy dziennikarz może i musi wiedzieć wszystko?
 • Kontakt przed publikacją, autoryzacja i kilka słów o tym, że nie zawsze zetkniemy się ze starannością i rzetelnością, gdy tworzone są treści na nasz temat.
 • Ocena materiału prasowego i działania po publikacji. Milczeć vs walczyć i o tym jak wiele różnych scenariuszy działania mamy do wyboru.
 • Nieuczciwa konkurencja – jak działać, gdy inicjatorami trudnych sytuacji są inni uczestnicy obrotu.
 • Kryzysy w mediach społecznościowych – trudniej współpracować z prasą czy użytkownikami internetu i administratorami stron internetowych? O niezwykłej dynamice zmian.

 Webinarium jest kierowane głównie do:

 • Przedsiębiorców, którzy mierzą się lub mogą się mierzyć z dezinformacją, fake newsami, nieuzasadnioną krytyką, hejtem

O Partnerze:

FILIPIAK BABICZ LEGAL sp.k. to kancelaria prawna specjalizująca się w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym, prawie karnym, a także prawie spółek i prawie cywilnym.
Kancelarię tworzy  zespół specjalistów posiadających szeroki wachlarz kompetencji, silnie angażujących się zarówno w bieżącą obsługę Klientów, jak i w prowadzenie trudnych i skomplikowanych spraw.
Blisko 70 prawników gwarantuje kompleksową obsługę prawną i zapewnia indywidualne podejście do każdego Klienta.
Lider w obszarze restrukturyzacji przedsiębiorstw.

 

Szczegóły organizacyjne:

 • Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila potwierdzającego rejestrację; w wypadku braku takiego maila, prosimy o kontakt w sprawie potwierdzenia Państwa rejestracji.
 • Dzień przed wydarzeniem lub rano w dniu wydarzenia, otrzymają Państwo unikalny link do zalogowania się na stronie webinarium.
 • Aby uniknąć braku maili dotyczących wydarzenia, prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie e-mail wpisywanym w formularzu rejestracyjnym, sprawdzanie folderu SPAM, zostawienie bezpośredniego kontaktu telefonicznego w formularzu rejestracyjnym, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów SPAM serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.
 • Webinarium odbywa się on-line za pomocą platformy ClickMeeting.
 • Wszystkie informacje o technicznych aspektach webinarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.
 • W trakcie webinarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.
 • Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały merytoryczne po webinarium.

 

adw. dr Anna Wilińska-Zelek

Adwokatka, doktor nauk o mediach. Specjalistka z zakresu prawa mediów i własności intelektualnej. Regularnie opracowuje strategie medialne i jest członkiem zespołów interdyscyplinarnych działających w razie zaistnienia kryzysu. Ustala strategie reakcji wewnętrznej i zewnętrznej na sytuacje kryzysowe związane z renomą marki (media tradycyjne, elektroniczne, wzmożone działania kontrolne Inspekcji)