Kongres „Smart Metropolia” – patronat Lewiatana

Termin
05/10/2023 - 06/10/2023
Rejestracja
Zarejestruj się

XI edycja kongresu Smart Metropolia odbywa się pod hasłem: Metropolia przyszłości – gospodarka, nauka, samorząd. Z udziałem polityków, ekspertów i praktyków organizatorzy porozmawiają o przyszłości na rzecz inteligentnego rozwoju sieci metropolii, miast i miasteczek, w tym o trendach w gospodarce metropolitalnej, wykorzystaniu nowych technologii w nauce, biznesie i samorządzie czy rozwoju sektora kosmicznego. Nie zabraknie również zagadnień dotyczących ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 29 września.

Konfederacja Lewiatan objęła patronat nad wydarzeniem.

Pierwszego dnia planowane jest uroczyste podpisanie Paktu Metropolitalnego”, czyli publicznego przyrzeczenia utworzenia samorządu metropolitalnego przez kandydatów ubiegających się o mandat posła i senatora w nadchodzących wyborach.

Nagroda Smart Metropolia

Podczas kongresu zostaną wręczone nagrody Smart Metropolia – wyróżnienia, które każdego roku trafiają do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla budowania i promowania idei metropolii. Do tej pory nagrody były przyznawane w trzech kategoriach – innych każdego roku. Laureaci z lat 2016-2022 tutaj.

Smart Metropolia jest największą w Polsce coroczną konferencją poświęconą zagadnieniom współpracy samorządów w obszarach metropolitalnych oraz relacji metropolii z resztą kraju. Kongres, integrujący samorząd, biznes i naukę, organizowany jest Gdańsku od kilkunastu lat – pierwotnie z inicjatywy śp. prezydenta Pawła Adamowicza. Każdego roku wydarzenie gromadzi kilkaset osób, które rozmawiają o aktualnych trendach metropolitalnych.

Więcej informacji i program Kongresu tutaj.

Rejestracja tutaj.