Kongres Zdrowe Miasta – patronat Lewiatana

Termin
23/09/2024 - 24/09/2024
Rejestracja
Zarejestruj się

Kongres Zdrowe Miasta: Ludzie–Biznes–Środowisko

odbędzie się w dniach 23-24 września 2024 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Organizatorami są Grupa LUXMED, Open Eyes Economy Summit, SGH i Indeks Zdrowych Miast.

Konfederacja Lewiatan została patronem instytucjonalnym wydarzenia, a Maciej Witucki, prezydent Lewiatana, został członkiem Rady Programowej Kongresu Zdrowe Miasta.

Kongres skierowany jest nie tylko do samorządów i organizacji miejskich, ale także do biznesu.

Cele Kongresu Zdrowe Miasta

Tworzenie przestrzeni miejskich, które są zarówno zdrowe, jak i wygodne do życia, to zadanie, które wymaga zrozumienia potrzeb współczesnych miast oraz ich mieszkańców. Już teraz ponad 60% populacji Polski mieszka w miastach. Przestrzenie te stają się miejscem koncentracji ludności i aktywności ekonomicznej, ale jednocześnie wymagają odpowiednich działań adaptacyjnych, aby zapewnić zrównoważony rozwój i wysoką jakość życia swoich mieszkańców. Zależy nam na tym, aby Zdrowe Miasta były nie tylko hasłem, ale rzeczywistymi, działającymi mechanizmami wpływającymi na codzienne życie obywateli dlatego celem Kongresu jest wypracowanie rozwiązań i rekomendacji, które przyczynią się do polepszenia jakości życia w naszych miastach oraz zainspirują do działania na szeroką skalę.

Kongres Zdrowe Miasta wyrasta z projektu Indeks Zdrowych Miast — inicjatywy zainaugurowanej w 2022 roku przez Grupę LUX MED i realizowanej wspólnie z naukowcami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Więcej na temat kongresu na stronie internetowej 

Rejestracja tutaj