Konkurs „RównoWaga” – zgłoszenia do 10 sierpnia

Termin
10/08/2023
Rejestracja
Zarejestruj się

RównoWaga to konkurs dla polskich pracodawców, w którym kwestia równości kobiet w miejscu pracy jest traktowana w kompleksowy sposób.

Uwaga! W odpowiedzi na pojawiające się prośby i pytania, miło nam poinformować, że przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu RównoWaga. Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia. 

Organizatorami konkursu są Konfederacja Lewiatan, Kulczyk Foundation, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Share the Care, Instytut Badań Strukturalnych.

Przez pokazanie pozytywnych przykładów chcemy inspirować przedsiębiorców do tworzenia środowiska pracy równego dla wszystkich, bez względu na płeć.

W konkursie będą oceniane działania w pięciu obszarach:

  • Polityka i mechanizmy równości
  • Rozwój i szkolenia
  • Równowaga praca-dom
  • Płace
  • Zdrowie

Uczestnicy konkursu RównoWaga

Do udziału zapraszamy wszystkich pracodawców – firmy prywatne, administrację, samorządy, NGO. Pracodawcy przystępujący do konkursu zostaną podzieleni na dwie kategorie:

  • Zatrudniający od 10 do 100 osób
  • Zatrudniający powyżej 100 osób

Działania firm na rzecz równości płci w miejscu pracy zbadają eksperci, kierując się analizą danych zebranych dzięki kwestionariuszom. Pozwoli to na stworzenie swego rodzaju przewodnika dla pracodawców. Chcemy dzięki konkursowi wypracować i upowszechnić rekomendacje dotyczące rozwiązań organizacyjnych i działań służących zapewnieniu równości kobiet i mężczyzn w miejscach pracy.

Co daje udział w konkursie RównoWaga?

Jest krokiem w kierunku zmian na lepsze na polskim rynku pracy.

Zwiększa atrakcyjność pracodawcy – bo zaangażowanie firm w osiągnięcie szeroko rozumianej równości płci w pracy to jeden z wyznaczników postępu i konkurencyjności – i pozwala mu wypozycjonować się na rynku.

Daje możliwość sprawdzenia się firmy i jej samoweryfikacji w obszarze wspierania kobiet.

Inspiruje do wprowadzenia zmian i innych rozwiązań, niebranych wcześniej pod uwagę.

Pozwala zaprezentować działania laureatów w mediach partnerskich konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do10 sierpnia.

Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia tutaj