Spotkanie online: Branżowe Centra Umiejętności – odpowiedź na potrzeby kadrowe gospodarki

Termin
25/04/2022
Godzina
13:30
Rejestracja
Zarejestruj się

Branżowe Centra Umiejętności – odpowiedź na potrzeby kadrowe gospodarki

25 kwietnia 2022 r. godz. 13:30-15:30

W ramach Krajowego Planu Odbudowy przewidziano utworzenie sieci Branżowych Centrów Umiejętności. Planuje się, że będą one działały przy szkołach zawodowych lub centrach kształcenia zawodowego. Ich rolą ma być m.in. upowszechnianie uczenia się w rzeczywistych warunkach pracy, analiza zapotrzebowania na zawody i umiejętności w danej branży, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie osób dorosłych, prowadzenie form uczenia się przez całe życie, pośrednictwo w nawiązywaniu współpracy biznesu ze szkołami i placówkami systemu oświaty, transfer wiedzy i technologii do edukacji. Takich placówek ma powstać 120 w całej Polsce. Planowany budżet tej inwestycji to 1 mld 440 mln zł. Centra powinny powstać w miejscach które są mocno związane z daną branżą i uwzględniać regionalne, inteligentne specjalizacje. Pierwsze takie jednostki mają rozpocząć działanie w 2023 r.

Konfederacja Lewiatan zaprasza na spotkanie z Piotrem Bartosiakiem, Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji i Nauki, który jest odpowiedzialny za realizację tego projektu.

Spotkanie będzie okazją do omówienia zakresu tego przedsięwzięcia, zadań stawianych przed Branżowymi Centrami Umiejętności, oczekiwanych rezultatów działania takich podmiotów.

To co kluczowe dla sektora prywatnego to także weryfikacja możliwości włączenia się w tworzenie centrów, a także kryteria wyboru wykonawców/realizatorów oraz harmonogram wdrażania tego przedsięwzięcia. Liczymy na informację w tym zakresie oraz możliwość włączenia się dyskusję nad kształtem planowanych rozwiązań.

Spotkanie odbędzie się on-line (Teams). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.