Spotkanie Rady ds. Zarządzania Różnorodnością Lewiatana

Termin
20/12/2023
Godzina
14:30

20 grudnia w godz. 14:30-17:00 w biurze Konfederacji Lewiatan odbędzie się spotkanie poświęcone efektom wdrożenia dyrektywy work-life balance.

W kwietniu weszły w życie przepisy dotyczące 9 tygodni nietransferowalnego urlopu dla każdego z rodziców. Przed ich wdrożeniem jedynie 1% osób biorących urlop rodzicielski stanowili ojcowie. Podczas spotkania przyjrzymy się zmianom w tym obszarze od momentu wdrożenia nowych przepisów i zastanowimy się m.in. nad tym:

    • jak możemy jeszcze bardziej promować partnerstwo rodziców w opiece nad dzieckiem?
    • jak zachęcić pracujących ojców do korzystania z nowych uprawnień rodzicielskich?
    • czy przepisy są wystarczające?
    • z jakimi wyzwaniami wiąże się stosowanie nowych zasad korzystania z urlopów rodzicielskich?

W spotkaniu wezmą udział Karolina Andrian i Sylwia Ziemacka z fundacji Share The Care, która promuje partnerski model rodziny pozwalający rodzicom realizować się we wszystkich sferach życia, a dzieciom daje szansę na zbudowanie bliskich więzi z obojgiem rodziców.

Spotkanie będzie miało formułę warsztatową, przewidujemy także dyskusję w grupach. Zachęcamy do udziału również ojców, którzy korzystali z urlopów rodzicielskich, bardzo nam zależy na poznaniu ich perspektywy.

Serdecznie zapraszamy! Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 18 grudnia do końca dnia na adres roznorodnosc@lewiatan.org.