Sztuczna inteligencja w pracach Parlamentu Europejskiego – spotkanie z Europosłem Kosmą Złotowskim

Termin
11/01/2022
Godzina
12:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu nt. sztucznej inteligencji w pracach Parlamentu Europejskiego. 

 

Podczas spotkania przybliżymy uczestnikom jaki jest obecny etap prac nad projektem rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence Act) oraz będziemy dyskutować o problematycznych założeniach i możliwości modyfikacji obecnej treści.

Pan europoseł jest członkiem AIDA, Komisji Specjalnej ds. Sztucznej Inteligencji w Epoce Cyfrowej działającej w Parlamencie Europejskim, dlatego będziemy mieć możliwość porozmawiania na temat tego, jakie zagadnienia porusza Komisja, jakie są jej główne zadania oraz jakie są najbliższe plany. Odniesiemy się także do sprawozdania tej Komisji do projektu rozporządzenia, przygotowanej przez p. europosła Axela Vossa.

Ostatni zakres tematyczny spotkania to zagadnienie uregulowania odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez działanie systemów sztucznej inteligencji – jakich scenariuszy uregulowania możemy się spodziewać? Czy potrzebny jest nowy osobny dokument, czy może wystarczy jedynie odpowiednia rewizja dyrektywy w sprawie odpowiedzialności za produkty (Product Liability Directive)?

Dyskusję poprowadzi Elżbieta Dziuba, Ekspertka Konfederacji Lewiatan ds. cyfrowych.

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli firm członkowskich Konfederacji Lewiatan, zainteresowanych tematem sztucznej inteligencji i aktualnymi pracami legislacyjnymi nad systemami sztucznej inteligencji.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie pytań dotyczących poruszanych zagadnień na adres: edziuba@konfederacjalewiatan.pl oraz gmazurek@konfederacjalewiatan.pl

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i aktywnej dyskusji!

 

Osoba kontaktowa:
Grażyna Mazurek
tel.: (+48 22) 55 99 940 mail: gmazurek(at)konfederacjalewiatan.pl