Webinar „Cyrkularne i zrównoważone chemikalia – czy to możliwe?” – e-Akademia Lewiatana

Termin
13/12/2023
Rejestracja
Zarejestruj się

Konfederacja Lewiatan oraz BASF

zapraszają na webinarium w ramach cyklu e-Akademii Lewiatana

Cyrkularne i zrównoważone chemikalia – czy to możliwe?

13 grudnia 2023 r. w godz. 12:30 -14:00, udział bezpłatny.

Podczas webinaru przyjrzymy się, jak nowatorskie rozwiązania wpływają na kształtowanie bardziej zrównoważonego przemysłu chemicznego.

Przeanalizujemy konkretne przykłady cyrkularnych chemikaliów, których produkcja opiera się na zasadzie zamkniętego obiegu. To oznacza, że odpady z jednego procesu stają się surowcem do kolejnego, eliminując marnotrawstwo i redukując wpływ na środowisko. Przykłady takich rozwiązań już teraz znajdują zastosowanie w produkcji detergentów, polimerów czy nawozów.

W trakcie webinaru zgłębimy również tajniki zrównoważonych chemikaliów, które kładą nacisk na minimalizację emisji gazów cieplarnianych i toksycznych substancji. Przykłady takich innowacji to rozwój biodegradowalnych opakowań, substancji chemicznych o mniejszym wpływie na zdrowie ludzi i środowisko czy technologii pozyskiwania surowców z odnawialnych źródeł.

Razem z ekspertami i liderami przemysłu odkryjemy, jak te innowacje nie tylko chronią naszą planetę, ale także stanowią katalizator dla postępu w sektorze chemicznym. Nie pozostawaj w tyle! Dołącz do naszego webinaru i stań się częścią przemiany w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości już dziś!

KONTAKT:

Wojciech Kubisz, Departament Wydarzeń

tel. 572 007 742, wkubisz@lewiatan.org

Dane wydarzenia:


Początek: 13 grudnia 2023, godz. 12:30

Koniec: 13 grudnia 2023, godz. 14:00

Miejsce:
Warszawa, on-line