Webinarium: Zatrudnienie cudzoziemców 2022 – nowelizacja i jej praktyczne aspekty

Termin
28/02/2022
Godzina
14:00
Rejestracja
Zarejestruj się

 

W imieniu organizatorów – Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP, Personnel Service – serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium “Zatrudnienie cudzoziemców 2022 – nowelizacja i jej praktyczne aspekty”, które odbędzie się 28 lutego 2022 r. w godz. 14:00 – 16:00,w ramach kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie”.

 

Po niemal miesiącu od wejścia w życie nowelizacji ustaw regulujących pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce chcielibyśmy przeanalizować zmiany jakie nastąpiły w ustawodawstwie oraz ich praktyczne zastosowanie i osiągnięte dotychczas rezultaty.  

 

 

Agenda:

 

14:00 – 14:10 Słowo wstępne 

Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej 

Rafał Baniak – Prezes Zarządu Pracodawców RP 

 

14:10 – 14:30 Miesiąc po nowelizacji: wnioski, wyniki, dalsze kroki w stronę ułatwienia dostępu cudzoziemców do polskiego rynku pracy. 

dr Ewa Flaszyńska – Dyrektor Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny i Polityki  Społecznej 

 

14:30 – 14:50 Polityka migracyjna a zapotrzebowanie pracodawców na cudzoziemskich  pracowników. Zmieniające się tendencje w zatrudnieniu. Jak polscy pracodawcy  oceniają nowelizacje przepisów?  

Michał Podulski – Przewodniczący Podzespołu Rady Dialogu Społecznego ds.  Reformy Polityki Rynku Pracy, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia,  Pracodawcy RP 

 

14:50 – 15:10 Ocena zakresu nowelizacji przepisów regulujących pobyt i pracę cudzoziemców  w Polsce. 

Olga Senychak – Ekspertka ds. procedur imigracyjnych w Crido, Ekspertka  Kampanii Społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie” 

 

15:10 – 15:30 Sytuacja sprzed i po nowelizacji przepisów – praktyczne aspekty zmian w  ustawach. Jak ułatwienia wpływają na proces rekrutacji i czy są wystarczające? Krzysztof Inglot – Założyciel Personnel Service, Przewodniczący Platformy HR  przy Pracodawcach RP 

 

15:30 – 15:50 Oczekiwania pracodawców co do dalszych zmian przepisów i procedur.

 Robert Lisicki – Dyrektor Departamentu Pracy, Radca Prawny, Konfederacja  Lewiatan  

 

15:50 – 16:10 Sesja Q&A 

16:10 – 16:20 Podsumowanie dyskusji 

Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej 

 

Jesteśmy przekonani, iż organizowane webinarium przyczyni się do lepszego zrozumienia zachodzących na rynku pracy zmian oraz prawodawstwa regulującego kwestie zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w RP.

 

Wydarzenie odbędzie się online. Udział w webinarium jest bezpłatny. REJESTRACJA

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!