Zagrożone branże i firmy liczą na pomoc
01 marca 2021

Zagrożone branże i firmy liczą na pomoc

• Premier zapowiedział uruchomienie kolejnych 30 mld zł, aby ratować polskie przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Pomoc zostanie rozszerzona na kolejne kody PKD obejmujące branże dotknięte lockdownem.
• Rozszerzenie wsparcia dla branż, których część jest zamknięta od kilku miesięcy, jest konieczne. Od tego zależy przyszłość wielu przedsiębiorstw i tysięcy miejsc pracy – uważa Konfederacja Lewiatan.

– Cieszymy się, że rząd zapowiedział rozszerzenie pomocy dla zagrożonych branż i firm. Czekamy na szczegóły. Mamy nadzieję, że tym razem rząd podejmie rozmowy z biznesem na temat zakresu i form tej pomocy.


Potrzebujemy nadzwyczajnych działań. Negatywnych następstw zamknięcia gospodarki nie zrekompensują stosunkowo dobra kondycja przemysłu, który pozostaje odporny na skutki pandemii czy kwitnący handel internetowy.

Nowe obostrzenia, które zostały ostatnio wprowadzone, jeszcze bardziej pogłębią trudną sytuację w turystyce, hotelarstwie czy gastronomii. Część branż jest właściwie zamknięta od kilku miesięcy. To wspólny problem małych i dużych firm, które czekają teraz na zapowiedzianą pomoc – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan