Bruksela: ważne informacje dla podróżujących do Belgii
26 stycznia 2021

Bruksela: ważne informacje dla podróżujących do Belgii

Rząd Belgii ogłosił nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Podróżowanie w celach rekreacyjnych/turystycznych do i z Belgii jest zabronione od środy 27 stycznia do poniedziałku 1 marca 2021 roku. Ograniczenia w podróżowaniu będą obowiązywać w ruchu drogowym, lotniczym, morskim i kolejowym.

 

Każda osoba podróżująca do Belgii i z Belgii musi złożyć oświadczenie. Wzór formularza zostanie udostępniony przez ministra spraw wewnętrznych. Owo oświadczenie musi być powiązane z Formularzem Lokalizacji Pasażera i potwierdzone niezbędnymi dokumentami.

W okresie obowiązywania ograniczenia dozwolone są jedynie podróże o charakterze zasadniczym. W szczególności obejmuje to podróże z następujących powodów:

  1. Ważne względy rodzinne
  2. Powody humanitarne
  3. Powody związane z nauką
  4. Mieszkańców regionów przygranicznych
  5. Przyczyny zawodowe, w celu wykonywania obowiązków zawodowych
  6. Opieka nad zwierzętami, podróże związane z wypełnianiem obowiązków prawnych (w zakresie, w jakim nie można ich załatwić drogą cyfrową), pilne naprawy ze względu na bezpieczeństwo pojazdu oraz przeprowadzki.

Bardziej szczegółowe informacje: https://www.premier.be/en/consultative-committee-decides-temporary-travel-restrictions-and-extension-isolation-requirements

 

Konfederacja Lewiatan