Nagroda Lewiatana dla Unii Ukraińskich Przedsiębiorców
12 października 2023

Nagroda Lewiatana dla Unii Ukraińskich Przedsiębiorców

Uniia Ukraińskich Przedsiębiorców (SUP) jest wśród laureatów tegorocznej Nagrody Lewiatana. Statuetki wręczono podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Zarząd Konfederacji Lewiatan przyznał w 2023 roku dwie nagrody specjalne. Pierwsza trafiła do Unii Ukraińskich Przedsiębiorców (SUP), najmłodszej spośród organizacji ukraińskich przedsiębiorców.

Nagroda Specjalna Zarządu Lewiatana dla SUP

SUP (Union of Ukrainian Entrepreneurs) otrzymała statuetkę „za budowanie dialogu z administracją ukraińską, współpracę w procesie legislacyjnym na rzecz wdrażanych reform gospodarczych w szerokim zakresie oraz całościowo za rozwój zgodnie z wartościami europejskimi”.

Nagrodę odebrała Kateryna Glazkova, prezes zarządu Unii Ukraińskich Przedsiębiorców. Laudację wygłosił Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Informacje o Unii Ukraińskich Przedsiębiorców (SUP)

SUP to najmłodsza spośród wiodących organizacji ukraińskich przedsiębiorców. Istnieje od 2016 i skupia niezależnych przedsiębiorców. Obecnie liczy ponad 1000 członków z całej Ukrainy, przede wszystkim z nowych sektorów gospodarki. 80% zrzeszonych reprezentuje sektor MŚP. Dewizą tej organizacji jest: SUP is young, dynamic, progresive and pro-European!

SUP aktywnie uczestniczy i buduje dialog z administracją ukraińską, między innymi jako członek Narodowej Rady ds. Reform przy prezydencie Ukrainy. Aktywnie współpracuje w procesie legislacyjnym na rzecz wdrażanych reform gospodarczych w szerokim zakresie.

Unia Ukraińskich Przedsiębiorców opowiada się zdecydowanie za integracją Ukrainy ze Wspólnotą Europejską. Między innymi to dzięki temu, przy jednoznacznym poparciu Lewiatana, od 1 października 2023 roku została przyjęta na członka-obserwatora w największej europejskiej organizacji biznesu BusinessEurope.

Unia Ukraińskich Przedsiębiorców stawia również na znaczącą rolę kobiet w biznesie, co czyni ją bliską wysiłków Lewiatana o to, by kobiety sprawowały najwyższe funkcje. W SUP już tak jest i funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) pełni kobieta, Kateryna Glazkova.

Drugą Nagrodę Specjalną Zarządu KL wręczono dziennikarce ekonomicznej „Rzeczpospolitej” Anicie Błaszczak za wyznaczanie standardów dziennikarstwa ekonomicznego w Polsce.

Gala wręczenia nagród odbyła się 12 października w Sopocie. Konfederacja Lewiatan co roku przyznaje cztery Nagrody Lewiatana.