Nowy etap we współpracy transgranicznej Polski i Ukrainy
01 czerwca 2023

Nowy etap we współpracy transgranicznej Polski i Ukrainy

Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak oficjalnie ogłosiła nabór wniosków do realizacji w ramach Programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027.

Konferencja podsumowująca dwie dekady współpracy transgranicznej pomiędzy Polską i Ukrainą odbyła się 1 czerwca. Wzięła w niej udział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak i grupa samorządowców z obydwu krajów. Równoległe odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027, którego członkami są przedstawiciele Lewiatana.

Na spotkaniu wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak oficjalnie ogłosiła nabór wniosków do realizacji w ramach Programu w zakresach tematycznych 2 priorytetów: Zdrowie i Środowisko. Poniżej załączamy link z bardziej szczegółowymi informacjami na ten temat:
Ruszają nabory wniosków w programie Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków do Programu znajdują się tutaj.

Równocześnie w ramach programu Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027 uruchomiono narzędzie do poszukiwania partnerów do współpracy w ramach wspólnych projektów. Aby przeglądać oferty i/lub zamieszczać własne propozycje współpracy, należy wejść na stronę pbu2020.eu.