Oświadczenie Lewiatana w sprawie zatrzymania Macieja Wituckiego
12 października 2022

Oświadczenie Lewiatana w sprawie zatrzymania Macieja Wituckiego

10.03.2020 Warszawa, n/z Lewiatan fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Dzisiaj rano CBA zatrzymało Macieja Wituckiego, prezydenta Konfederacji Lewiatan i wiceprzewodniczącego Rady Dialogu Społecznego.

Jesteśmy oburzeni, że nastąpiło to w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Prezydium Rady Dialogu Społecznego i  w dniu otwarcia jednej z największych konferencji w tej części Europy – Europejskiego Forum Nowych Idei, której organizatorem jest Konfederacja Lewiatan. Maciej Witucki dał się poznać jako twardy i rzeczowy krytyk polityki gospodarczej rządu.

Niezależnie od powodów nie było podstaw do zatrzymania w takiej formie. Dokonano tego w nocy w hotelu w Gdańsku, by następnie przewieźć zatrzymanego do Wrocławia. Z informacji jakie posiadamy wynika, że zatrzymanie dotyczy śledztwa w jednej ze spraw gospodarczych, które toczy się już od wielu lat. Szef Lewiatana wielokrotnie składał w tej sprawie wyjaśnienia i był zawsze do dyspozycji prokuratury.

Jeśli tylko uzyskamy więcej szczegółów na temat powodów dzisiejszego zatrzymania, natychmiast Państwa o tym poinformujemy.

Niezależnie od tej sytuacji EFNI odbędzie się w zaplanowanej formie.

Konfederacja Lewiatan