Polskie firmy chcą współpracować przy odbudowie Ukrainy – misja gospodarcza we Lwowie i Łucku
20 lipca 2023

Polskie firmy chcą współpracować przy odbudowie Ukrainy – misja gospodarcza we Lwowie i Łucku

Do odbudowy Ukrainy chcą się włączyć polskie firmy. Współpraca była tematem spotkań podczas misji gospodarczej do Ukrainy, w której wziął udział Andrzej Rudka, pełnomocnik zarządu Konfederacji Lewiatan ds. współpracy z Ukrainą.

Razem z innymi przedstawicielami polskiego biznesu Andrzej Rudka spotkał się władzami obwodowymi i miejskimi Lwowa i Łucka, żeby przedyskutować możliwości współpracy przy projektach inwestycyjnych związanych z odbudową Ukrainy.

Punkty Serwisu Odbudowy Ukrainy

W obu miastach działają już punkty Serwisu Odbudowy Ukrainy, które będą wspierały działalność polskich firm na tym terenie.

Misję gospodarczą do Ukrainy zorganizowało Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Pełnomocnikiem rządu jest Jadwiga Emilewicz, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Dyrektorem Biura jest Marcin Chruściel.

Polska jest gotowa, by wspierać Ukrainę na drodze do odbudowy i rozwoju – nasza misja to krok ku zacieśnieniu więzi i rozwojowi długotrwałej współpracy – podkreśla dr Andrzej Rudka.

Misja odbyła się w dniach 17 – 18 lipca 2023 roku.