Premier obiecał ułatwienia dla przedsiębiorców
12 grudnia 2023

Premier obiecał ułatwienia dla przedsiębiorców

fot. Kancelaria Sejmu

Podczas expose wygłoszonego w Sejmie Donald Tusk zapowiedział realizację obietnic przedwyborczych, w tym adresowanych do przedsiębiorców.

– To było expose męża stanu, lidera, przywódcy – osoby, która potrafi wyjść poza polskie podwórko i zobaczyć silną Polskę w Europie i na świecie – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Relacje z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, sąsiadami, walkę o międzynarodową pomoc Ukrainie – to bierze premier na swoje barki. Widać, że ministrowie jego rządu mieli dużą autonomię. Czekamy na ich działania, chociaż wiele propozycji padło już teraz. Ważne, że premier widzi, że wsparcie socjalne dla najsłabszych jest potrzebne, ale jednocześnie powołuje Radę Fiskalną, która będzie patrzeć ministrom na ręce i kontrolować wydatki.

– Co ważne, ten rząd będzie dostrzegał także przedsiębiorców. W expose premiera znaleźli kilka konkretów. Na uwagę zasługują szczególnie  PIT kasowy, czy urlop dla przedsiębiorców. Czekamy jednak z niecierpliwością na więcej szczegółów.

Cieszy nas, że Donald Tusk zapowiedział również skrócenie czasu kontroli mikroprzedsiębiorców.  Po jego wystąpieniu jest poważna nadzieja na przywrócenie normalnego dialogu społecznego, gdzie każdy z partnerów ma równe szanse i obowiązki – dodaje Maciej Witucki.

 Konfederacja Lewiatan