Prezes świętokrzyskiego związku Lewiatana z Nagrodą Miasta Kielce
12 lutego 2024

Prezes świętokrzyskiego związku Lewiatana z Nagrodą Miasta Kielce

Marek Banasik, Prezes Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan został uhonorowany przez prezydenta Kielc specjalną nagrodą za wkład w rozwój miasta.

Osoby wyróżnione przez prezydenta Kielc Bogdana Wentę oprócz pełnienia swoich funkcji zawodowych  poświęcają czas na promocję Kielc. W tym roku władze miasta doceniły też osoby z obszaru gospodarki, biznesu i ekonomii, dzięki którym miasto się rozwija i dla których ważne jest dobro innych.

Marek Banasik od blisko 20 lat należy do Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Od 2012 roku był wiceprezesem Zarządu, zaś od 2019 roku nieprzerwanie pełni funkcję prezesa Zarządu.

Marek Banasik to przedsiębiorca prowadzący z sukcesami, nieprzerwanie od ponad 30 lat Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „POLFOL”. Zasiada w wielu gremiach, gdzie reprezentuje interesy świętokrzyskiego środowiska gospodarczego i aktywnie wspiera działania z zakresu przedsiębiorczości, rynku pracy i rozwoju miasta Kielce.

Obecnie pełni rolę przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Kielcach, członka Miejskiej Rady Rynku Pracy w Kielcach oraz członka Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, gdzie jest także przewodniczącym Zespołu Problemowego ds. Szkolnictwa. Aktywnie uczestniczy w pracach Rady Biznesu przy Prezydencie Miasta Kielce, Świętokrzyskiej Rady Innowacji, Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego oraz Rady ds. Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego.

Marek Banasik w trakcie gali przyznał, że jest szczęśliwy, mieszkając w Kielcach. – Tu się urodziłem, tu mieszkam, my mieszkańcy decydujemy jak się będzie tu żyło nam i naszym następcom. Zawsze, gdy wracam z podróży to jestem szczęśliwy, bo to moje miasto – mówił.

Gala finałowa odbyła się 12 lutego w Kieleckim Centrum Kultury.

Nagrody Miasta Kielce to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane są od 1995 roku dla osób czy instytucji zasłużonych dla stolicy województwa świętokrzyskiego. Wyróżnienia przyznaje prezydent Kielc w porozumieniu z Konwentem Rady Miasta. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. przedstawiciele świata biznesu, wybitni artyści, dziennikarze, osoby duchowne, naukowcy oraz społecznicy.