„Przedsiębiorstwa nie mogą przyjmować dodatkowych obciążeń w obliczu kryzysu” – apel BusinessEurope do Rady Europejskiej
23 marca 2021

„Przedsiębiorstwa nie mogą przyjmować dodatkowych obciążeń w obliczu kryzysu” – apel BusinessEurope do Rady Europejskiej

Przed wideokonferencją członków Rady Europejskiej w dniach 25 i 26 marca 2021 r., BusinessEurope wzywa unijnych przywódców do zwrócenia większej uwagi na pozafinansową część europejskiej agendy działań. Wiele przedsiębiorstw walczy o przetrwanie i przyszłość swoich pracowników, przez co nie są one w stanie poradzić sobie z dodatkowymi obciążeniami nakładającymi się na kryzys.

W obliczu najgorszego kryzysu gospodarczego od czasów drugiej wojny światowej, Unia Europejska zmobilizowała bezprecedensowe środki finansowe. Teraz nadszedł czas, aby wykorzystać je w sposób, który pozwoli nam wyjść z kryzysu i realnie, długoterminowo wzmocni naszą gospodarkę. Przed kryzysem, nie poświęcano wystarczającej uwagi sprawom gospodarczym. Dziś naprawienie tego stanu rzeczy stało się kwestią przetrwania.– mówi Kinga Grafa, Dyrektorka Biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

Przedsiębiorstwa mają kluczowe znaczenie dla realizacji unijnych ambicji. Dlatego unijny biznes apeluje o trzy główne priorytety: dobrze sformułowany europejski program gospodarczy, skuteczne wdrażanie lepszych regulacji, a także przyspieszenie wprowadzania szczepionek i zmniejszenia ograniczeń na wewnętrznych granicach UE. – mówi Adam Dorywalski, ekspert Konfederacji Lewiatan ds. UE w Brukseli.

BusinessEurope wzywa przywódców UE do skoncentrowania się na tych trzech priorytetach, ponieważ są one kluczowe dla dobrego wykorzystania funduszy europejskich i zapewnienia solidnego ożywienia gospodarczego.

Pełna treść listu znajduje się tutaj >>

 

Konfederacja Lewiatan