TikTok dołączył do Konfederacji Lewiatan
01 czerwca 2022

TikTok dołączył do Konfederacji Lewiatan

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że TikTok dołączył do członków bezpośrednich Konfederacji Lewiatan.

TikTok to bijąca rekordy popularności platforma rozrywkowa. W samej tylko Europie dawno przekroczyła próg 100 milionów użytkowników, którzy znajdują na niej rozrywkę, inspirację i pozytywne emocje. Aplikacja TikToka  jest numerem jeden pod względem liczby pobrań. TikTok to także dynamicznie rozwijająca się firma, pracodawca i aktywny uczestnik życia społeczno-gospodarczego.

– Nie wyobrażamy sobie, żeby taka organizacja jak Lewiatan, nie miała w szeregach swoich członków tak dużego i ważnego gracza jakim jest TikTok. Skupiamy największe firmy, liderów swoich sektorów. Ich głos jest niezwykle istotny dla budowania szerokiego dialogu ze stroną publiczną. Jestem przekonany, że doświadczenie TikToka wniesie olbrzymią wartość do tej dyskusji i otworzy nową perspektywę dla podejmowanych przez nas działań –  mówi Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

– Różnorodna społeczność TikToka i tworząca się wokół niej kultura wyznacza nowe trendy, inspiruje i kształtuje rzeczywistość, z drugiej strony chętnie czerpie i odzwierciedla wszystkie ważne trendy współczesnego świata. W tym kontekście niezwykle ważne są: dostęp i wspólna praca z rynkowymi liderami nad najlepszymi rynkowymi standardami i rozwiązaniami. Członkostwo w Konfederacji Lewiatan stanowi dla nas doskonałą przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami rynku oraz współpracy międzysektorowej, które w konsekwencji pozwolą wypracować jeszcze bardziej skuteczne narzędzia i praktyki – mówi Jakub Olek, Head of Public Policy and Government Relations w TikTok.

Konfederacja Lewiatan. Jest najbardziej wpływową organizacją biznesową, która reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i na forum Unii Europejskiej. Celem Lewiatana jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw.

Zespół Lewiatana to doświadczeni eksperci i doradcy współpracujący na bieżąco z kluczowymi decydentami. Uczestniczą w pracach ponad 450 rad, komitetów, grup i innych podmiotów decyzyjnych, dbając o lepsze regulacje i rozwiązania dla przedsiębiorców. Nadrzędnym kierunkiem ich pracy jest zabieganie o stabilny wzrost gospodarczy, lepsze prawo, uczciwą konkurencję, więcej miejsc pracy i rozwój kapitału społecznego.

Konfederacja Lewiatan