Twoja firma chce współpracować z Ukrainą? Sprawdź, gdzie szukać wskazówek
25 sierpnia 2023

Twoja firma chce współpracować z Ukrainą? Sprawdź, gdzie szukać wskazówek

fot. Shutterstock

Platformy i portale internetowe służą pomocą w dostarczaniu informacji, jak polskie firmy mogą działać w Ukrainie. Publikujemy ważne linki dla firm chętnych do inwestowania i współpracy z Ukrainą.

W lipcu 2023 Kredobank  uruchomił platformę internetową Plan4UA, której jednym z głównych celów jest dostarczanie wiedzy o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Ukrainie dla zagranicznych firm, w szczególności pochodzących z Polski. Znajdą tam Państwo szereg niezbędnych informacji dla podjęcia i rozwoju współpracy z partnerami ukraińskimi. Link do tej platformy tutaj. Kredobank to również największy polski bank aktywny w Ukrainie, prowadzący obsługę działających tam przedsiębiorstw.

Równie godna uwagi jest strona projektu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej nt. Odbudowy Ukrainy i Przedsiębiorczości, który realizowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wartym uwagi jest także, działający już od 2016 r., system DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), który dostarcza wszystkie niezbędne informacje dla realizowanych w Ukrainie projektów odbudowy tego kraju (dostępny w językach angielskim i ukraińskim).

Bezpośrednie informacje nt. dostępu do przetargów publicznych w Ukrainie przynosi uruchomiony kilka lat temu elektroniczny system przetargów publicznych PROZORRO (tylko w ukraińskiej wersji językowej).

Zapraszamy do korzystania z dostępnych narzędzi wsparcia.